Surullinen tapaus

Poika

10-vuotias Newfoundlandinkoiramme menehtyi viime yönä kohtutulehduksen ja -leikkauksen rasittamana. Hän oli eläkeikäisen äitini silmäterä koko elämänsä ja suru on tällä hetkellä kovin valtaisa. Tietäisikö joku vastaavanlaista ja ihanan nöffin luonteen (vastaavan) omaavaa jo aikuista koiraa, joka etsisi uutta kotia? Ei mielellään ajavia tai muuten rankkaa liikuntaa vaativia rotuja. Koira saisi erittäin hyvän ja huolehtivan kodin maatalosta Etelä-Suomesta.

Jos mieleenne tulee kiltti koira, joka olisi kotia vaille, olisimme hyvin kiitollisia, jos jättäisitte viestin tälle palstalle.

Kiitos

3

1441

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Midzi

      Osanottoni. Käykää katsomassa: www.kolumbus.fi/koirapakolaiset. Ehkä teillä olisi mahdollisuus antaa koti jollekin/joillekin näistä koirista. Myös esim. Googlesta hakusanalla "tallinnan koirat" voi etsiä. Jokainen niistä koirista ansaitsee pysyvän ja rakastavan kodin. Kiitos.

    • Marna

      Luepa Mäyrökoirat => Kössin puolesta

    • taitsu

      mun äidillä olis 2 nöffiä myytävänä tyttö n3v ja poika 10v.Ne myydään ainoastaan yhdessä kun ne on ollu aina kaverina,ton 10v vuotiaan kaveri kuoli vähä yli 3v sitten ja se oli itekin kuolla suruun niin ostettiin toinen sille kaveriksi ja nuo on ollu siitä lähtien yhdessä ja ei myydä kuin yhdessä ne ja se on ostajan päätettävissä pitääkö molemmat koirat.mutta meiltä niiden pitää lähtiä molempien.hintakaan ei ole paha äiti pyytää niistä 2 koirasta yhteensä 500e.ilmoittele kiinnostuitko.t:taija

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1789
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      113
      831
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      621
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe