Raskaana seksikäs?

Pallo###

Onko raskaana oleva nainen seksikäs? Omasta mielestäni olen, mutta mitä mieltä miehet ovat?

15

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • khjk

      Ei

      • Minun mielipiteeni

        Nimimerkki "khjk" kannattaa käyttää kortsua.


    • ”mielestäni”

      on aivan poikkeuksellisen seksikäs.
      taitaa johtua hormoneista ja rentoudesta.
      minusta muutoksen huomaa jo ennen kuin nainen tietää olevansa raskaana.

    • hrrrrr....

      Me naitiin raskauden loppuun asti täysillä ja lujaa. Jopa keskellä yötä, kun himotti niin hemmetisti. :)

      Oli vielä miehen lastit sisällä, kun kiirehdittiin synnyttämään. :)

      • yesss...

        raskaana ollessaan nainen on kaikkein seksikkäin..
        rinnat mukavan suuret ja iho ja olemus loistavat..


    • Herr Lederhose

      Mielestäni ei, mutta minulla on kokemuksia vain yhdestä raskaana olevasta naisesta, ex vaimostani. Hänen epäseksikkyytensä liittyi enemmänkin jatkuvaan valittamiseen muutenkin käyttäytymisen muuttumiseen raskauden aikana

    • Stallion78

      On, ehdottomasti erittäin seksikäs ... ;)

      Mielestäni raskaana oleva nainen on seksikäs ja erityisen naisellinen.
      Mielelläni joutuisin tilanteeseen, jossa flirtti raskaana olevan naisen kanssa johtaisi johonkin muuhunkin ... ;)
      Siis toki pitää muistaa, etteihän pelkästään se ole asian ydin että nainen on raskaana. Täytyyhän toinen ihminen muutenkin tuntua viehättävältä ... ;)

    • Näin meillä

      Jokaisella on oikeus omaan mielipiteeseensä.
      Ollessaan raskaana vaimoni näytti silmissäni mielettömän kauniilta sekä kiihottavan seksikkäältä. Olinhan itse saattanut hänet raskaaksi. Käydessämme illalla nukkumaan hivelin käsillä ja suukottelin pyöristyvää masua, mistä hän kiihottui ja halusi rakastella.

    • Todella seksikäs

      Omista raskauksistani on jo paljon aikaa, mutta muistan silti sen olon joka silloin oli. Tunsin itseni todella seksikkääksi, rintani, jotka ovat kohtalaisen isot olivat vielä runsaammat ja täyteläisemmät ja muutenkin koko olemus tuntui huokuvan seksiä. Loppuainana olin todella runsas myös muuten, joten rakastelu oli hieman hankalaa, mutta myös se tuntui ihanalta kun mies hyväili rintojani ja piti muuten hyvänä ilman varsinaista yhdyntää.

    • Scout..

      Raskaana olevat naiset ovat todella seksikkäitä. Useimmat oikein hehkuvat sen loppupuolella. keskuteluissa naiset heitteevät kaksimielisiä ja silmistä loistaa himo. Minusta se on seksikästä ja saa minut kuumaksi.

      Ehkä ihmisen alitajuntakin antaa pientä joustoa pidättyvyyteen, kun "enää ei voi tulla raskaaksi". Ja ajatukset harhailevat ympäristössä. Edellä kuvattu tilanne jossa naisen rinnat kasvavat on monille naisille itsetunnon kohottaja. Eivätkä miehetkään siitä pahastu.

      Jos raskaana oleva nainen ehdottaisi pikaisia, niin itse olisin valmis kuin partiopoika.

    • näinseon

      kyllä on seksikäs

    • 2XX1YX

      Yleensä on, jotkut naiset ovat kauneimmillaan ja eroottisimmillaan raskaana ;)

    • Vaikka pyydettiinkin miesten mielipiteitä, niin halusin sanoa oman näkemykseni. :)

      Jos nainen tuntee itse olonsa seksikkääksi ja haluttavaksi raskaana ollessa, niin se varmasti myös huokuu hänestä ulospäin. Näin on ainakin minun tapauksessani. :D Halut hyrrää 24/7 enkä tahdo saada tarpeekseni. ;)

      Oman miehen kehut ja pikku-tuhmat kosketukset vain vahvistavat sitä eroottista tunnetta, sitä latausta, mikä vain kestää päivästä toiseen. :) Eli mielestäni miehilläkin on iso vaikutus varsinkin raskaana olevan naisen seksikkyyteen. Jos mieheni käyttäytyisi päinvastoin, niin tuskin minäkään tuntisin itseäni niin hehkeäksi ja kiimaiseksi koko ajan. :P

    • Iskä2000

      Kyllä lähes poikkeuksetta, erittäin seksikäs. Omasta vaimosta vain kokemusta mutta toki olen nähnyt ja tuntenut useita raskaana olevia naisia ja osittain seksikkyyden tekee se itsevarmuus ja hyväntuulisuus ja omalla vaimolla vielä lisääntyneet himot. Kun nainen on todella himokas niin se näkyy kyllä kaikessa käyttäytymisessä ja olemisessa.

      Lisäksi runsaat muodot ja jopa iso raskausmaha on todella seksikäs. Tuo on luonnon muovaama juttu, ei sitä pysty muuten käsittämään mistä se seksikkyys ison mahan kanssa johtuu.

      Kesällä rannalla tai uimahallissa kun näkee noita odottavia äitejä niin kyllä niitä mielellään katselee, enkä nyt tarkoita mitenkään ajatuksella että pääsispä panemaan vaan kuten puhuin niin heistä, suurimmasta osasta, vain huokuu jotain niin positiivista. Uuden elämän alku?

    • mam_mals

      Kyllä tästä on pakko olla samaa mieltä. Olen nimittäin korviani myöten ihastunut raskaana olevaan naiseen vaikkei tämä ole edes minulle raskaana. Joku voisi sanoa minua moraalittomaksi, mutta nallin laukaissut isäehdokas ei ole enää maisemissa, joten minun mielestäni ei ole mitään pahaa siinä, että pidän kyseistä ihmistä seksikkäänä ja haluttavana.

      Ei olisi mitään härskimpää kuin naida tiineenä olevaa naarasta. Siinä olisi jotain eläimellistä ;)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      36
      5174
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      65
      3066
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2940
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2841
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      20
      1619
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      88
      1584
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1566
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      413
      1243
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1120
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      223
      1052
    Aihe