Eduhouse työpaikkana

onko tietoa

Millainen on eduhouse työpaikkana? Näyttävät hakevan paljon ja usein kouluttajia.

8

4054

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokeiltu on

      Siitä voi päätellä, työsuhteet lyhyitä ja porukka vaihtuu usein.

    • konsulttiyritykset

      Samanlainen kuin muutkin konsulttifirmat, kuten Arffman, SringHouse ja monet muut. Työsuhteet lyhyitä, työpaikkahakemuksia ei lueta vaikka on paikkoja auki. Paikat on auki VAIN muodon vuoksi, saadaan hyviä nimiä tarjouksiin, mutta koulutukset menevät sitten halvoille keikkalaisille.

    • kouluttajatar

      Vanha kysymys, mutta sattui silmään ja ajattelinpa vastata. Hyvä paikka sellaiselle, joka tekee töitä freelancerina oman osaamisensa alueella, eikä ole joko aikaa tai halua markkinoida itseään itse. Töitä riittää joka puolella suomea, jos vain haluaa tehdä. Palkka ei päätä huimaa, mutta on kuitenkin parempi verrattuna oppilaitosten tuntitaksoihin. Vaihtelua, lyhyitä sessioita. Vaatii sopeutumiskykyä itseltä ja halua heittäytyä tekemään sitä mistä pitää, jos nimittäin haluaa kouluttaa (-:

    • Konsultti70

      Ei kovin häävi. Pitää juosta eri oppilaitoksissa kouluttamassa huonolla palkalla.

    • Keikkakouluttajaksi

      Varmasti oikein hyvä vaihtoehto sellaiselle, joka haluaa tehdä esim. sivutienestiä kouluttamalla keikkaluontoisesti ammatillisissa koulutuksissa tai korkeakouluissa eri puolilla Suomea.

    • javo

      Minulla hyvät kokemukset. Keikkaa saa sen, mitä haluan tehdä ja joka kerta palkka neuvoteltu keikkakohtaisesti. Itse voi vaikuttaa minne menee, jos ei oppilaitosten tunnit kiinnosta, voi mennä yrityksiin tai seminaareihin. Tämä toki edellyttää, että on substanssi varsin hyvin hallussa.. Suosittelen kokeilemaan!

    • En suosittele

      Jos olet etusi hyvin tunteva kouluttaja ja mahdollisesti OAJ:n jäsen, en missään tapauksessa suosittele Eduhousea työpaikaksi.

    • Anonyymi

      Mietin hakisinko. En hakenut kun katsoin taloustiedot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      207
      11923
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6333
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5257
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      57
      4978
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4518
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4441
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3936
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3425
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1967
    Aihe