Hiukan retoriikkaa Keskustapuolueen tuhon syistä:
Kovin raskain mielin olen seurannut tätä teidän keskusteluanne keskustan huonosta vaalimenestyksestä. Uskallattekin moittia ainarehellistä Keskustapuoluetta ja sen Ainarehellisiä puolueaktiiveja ! Kaikkihan sen tietävät, että ainarehellinen keskustapuolue on pitänyt parhaiten huolta omista Ainarehellisistä päättäjistään.
Sitten kun puolueella on 100% kannatus Suomessa, on kaikilla "hyvä olla". Niinhän on Pohjois-Koreassakin. Niin, että mallivaltiokin löytyy. Keskustapuoluelaiset ovat sielläkin vallassa, puolueen nimi on vain eri. Siinä valtiossa kaikki ostavat "osuuskaupasta" ja kuvissa on vain nauravia ihmisiä. Näinhän on jo Keski-Pohjanmaallakin, sillä meillä on" valtio valtiossa " toimivia lestaadiolaisyhteisöjä. Näissä yhteisöissä kaikki ovat hyviä keskustalaisia, koska kaikkihan sen tietävät, että demareita äänestävät joutuvat kuoltuaan helvettiin.
Lestaadiolaisyhteisöissä jumalan nimi on Jumala. Pohjois-Koreassa jumalan nimi on Kim IL... .
Älkää aina moittiko ainarehellistä keskustapuoluetta, se on kaiken hyvän ja parhaan lisäksi myös kansainvälinen liike. "Maassa maan nimellä....... "
Kovin raskain mielin olen seurannut tätä teidän keskusteluanne keskustan huonosta vaalimenestyksestä. Uskallattekin moittia ainarehellistä Keskustapuoluetta ja sen Ainarehellisiä puolueaktiiveja ! Kaikkihan sen tietävät, että ainarehellinen keskustapuolue on pitänyt parhaiten huolta omista Ainarehellisistä päättäjistään.
Sitten kun puolueella on 100% kannatus Suomessa, on kaikilla "hyvä olla". Niinhän on Pohjois-Koreassakin. Niin, että mallivaltiokin löytyy. Keskustapuoluelaiset ovat sielläkin vallassa, puolueen nimi on vain eri. Siinä valtiossa kaikki ostavat "osuuskaupasta" ja kuvissa on vain nauravia ihmisiä. Näinhän on jo Keski-Pohjanmaallakin, sillä meillä on" valtio valtiossa " toimivia lestaadiolaisyhteisöjä. Näissä yhteisöissä kaikki ovat hyviä keskustalaisia, koska kaikkihan sen tietävät, että demareita äänestävät joutuvat kuoltuaan helvettiin.
Lestaadiolaisyhteisöissä jumalan nimi on Jumala. Pohjois-Koreassa jumalan nimi on Kim IL... .
Älkää aina moittiko ainarehellistä keskustapuoluetta, se on kaiken hyvän ja parhaan lisäksi myös kansainvälinen liike. "Maassa maan nimellä....... "
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Ainarehellinen" ? Tuollalailla irvaillaan jos vähän narraa.
Sinä taidat olla sairas, olet jotenkin saanut pääkoppaasi, että Pohjoiskorea olisi maailman Kim IL liikkeen keskus jota voi soveltaa mihinkä tahansa.
Koita nyt herätä tuosta Pohjoiskorean Kim IL unesta ethän edes itse ymmärrä mitä yrität selittää.kii
Kiierastorstai naurut on oikeassa. Ei Pohjoiskoreaa voi joka paikkaan soveltaa. KEPUAkaan ei voi soveltaa joka paikkaan. KEPUA voi soveltaa kylläkin ainakin Pohjoiskoreaan ja Neuvostoliittovainaaseen ja tietenkin DDR- vainaaseen myös.
Pian tätä menoa tosin KEPU: kin on vainaa.
KEPU: laisella Pohjanmaalla on samanlainen meno, kuin noissa kaatuneissa valtioissa. Kaikki kepulaiset näyttelevät olevansa "kunnon kepulaisia" . Joskus yön pimeinä unettomina hetkinä he uneksivat vapaudesta paikassa, jossa saisi sanoa, mitä ajattelee.
Valoisaan aikaan ja muiden läsnäollessa ei voi olla KEPU:n juntan kanssa eri mieltä, koska silloin joutuu kunnan mustalle listalle ja kaikki elämä tehdään KEPU:n kunnanjuntan toimesta erittäin vaikeaksi.
Vihreällä jäsenkirjalla saa kunnasta jotakin työtä, jos olet oikeaa sukua ja kuuliainen KEPU:n palvelija. Jos olet eri mieltä, puhumattakaan demari, kokoomukselainen, tai persu, töitä on turhaa kysellä. Mene muualle töihin ja kanna kuitenkin verosi kepukuntaan, että juntalla riittää sukuineen millä mällätä. Kunnan parempiin töihin on hilattu kaikki parhaitten KEPU- sukujen edustajat.
Kepulaiskunnissa eletään jatkuvassa valheessa. Kaiken kerrotaan olevan hyvin ja muualla huonosti. Tappiollisia tilinpäätöksiä tehdään vuosi toisensa jälkeen ja Helsingistä pyydetään rahaa lisää ylimääräisinä valtionapuina.
Maaseudun kepukunnissa on nyt katastrofaaliset tunnelmat, koska KEPU:n valta romahti vaaleissa. Kuinka käy nyt KEPU:n teatraalisen hallinnon, jonka ainoana tarkoituksena on pönkätä sukujen valtaa ja ylläpitää politrukkijärjestelmää, jolla suitsitaan kuntalaiset KEPU:n ikeen alle. Heinäluoma ja Katainen ovat aivan oikeassa. Kunnan tehtävä on järjestää kuntapalvelut kuntalaisille, eikä pönkätä KEPU:n valtarakenteita.
KEPU töppäsi pahoin Kiviniemen johdolla ja menettää mahdollisuutensa ylläpitää kunnissa pikku Kim Ilejä imemässä maaseudun voimavaroja KEPU:n laariin.
Näinhän se on...
Ja ne kepuniljakkeet sanovat olevansa vieläpä rehellisiäkin !
Näin hiljaisen viikon mietteenä sanoisin, että kansa on pettänyt Keskustapuolueen. Kansa ei tiedä, eikä ymmärrä. Kansan piti äänestää Keskustapuoluetta, eikä mitään huuhaapersuja tai duunaridemareita. Meidän marilla oli niin kovasti asiaa tiedossa, mutta kun ei se saanut sanotuksi niitä asioita, kun sen ei kärsinyt sanoa mitä keskusta on sopinut EU:ssa. Niin että kansan vika tämä on, kun Keskustapuolueella menee näin surkeasti. Hävetkää äänestäjät, kun teitte noin roska työn keskustalle !
Syy on metian !
http://www.youtube.com/watch?v=hXP3pAWT22A
Tuo oli tosi siisti juttu. Natsejahan kepulaiset ovatkin.
Kepulaiset ovat oman sukunsa vallan pönkittäjiä. Kansa huomasi tämän ja kyyti oli kylmää.
Nää on vähän niiinku Libyalaisten iskulauseita,
menkää sinne koko pakkopoliittinen konkkaronkka.
Kepulaisen politiikan mädännäisyys näkyy hyvin esim. maaseutukaupunkien kaavoitusasioissa. Kepulainen valta on rahastanut kauppaketjuja kaavoitusta suhmuroitaessa. Jos ryhtyy selvittämään esim. kauppakeskusten sijainteja, voi törmätä yllättäviin tapauksiin, joissa maan arvoa on "jalostettu" johtavien kepusukujen taloudelliseksi hyödyksi.
Juuri tuota peliä oli vaalirahoituspeli neljä vuotta sitten. Nyt KEPU kiikkuu nahkurin orsilla menneitten rötöstelyjensä seurauksena.
Kyllä nyt kepuja vit...taa !
Mari Kiviniemi teki täydellisen takinkäännös vaaleja edeltäneen viikon ja viime viikon välillä. Tulitti TV-väittelyssä tosissaan Portugali takauksilla ja nyt jättää asian muiden hoidettavaksi. Tässä käy vielä niin, että Keskusta äänestää tukipakettia vastaan -koko ryhmänä!!! SDP ja Perussuomalaiset taisivat ajaa kansan asiaa!!! Laaninen oli TV-keskustelussa alkuviikostakuin paraskin puhuja puhuen:"alkaa takinkäännön MM-kisat".
Vaikka en PerSu olekaan niin heillä on kansanedustajien joukossaan monta hyvää edustajaa. Kokkolaan tulee ministeri vuosien tauon jälkeen vaikka Lintilä ja Puumala yrittivät kampittaa ennen vaaleja Urpilaista todella....
Tälläkin palstalla Urpilaista kohtaan oli ala-arvoista sonnanheittoa. Ovat nyt kepu-ukot ja akat tunkionsa takana häpeämässä.
Oikein kiitän teitä surkeat kepulaiset siitä Urpilaisen kampitus- ja mustamaalaamisyrityksestä. Siitäs saitte surkimukset. Äänestäjät ovat fiksuja ja näkivät kuinka ala-arvoista porukkaa te kepulaiset olette. Äänestäjät äänestivät oikein joukolla Juttaa. Kepu tekee surutyötä ja harmaantuu kuollakseen. Jess !!!!!!!!!
Niin lähes 12 tuhatta ääntä Jutalla. Kepulaiset heittivät sontaa vastatuuleen ja tietäähän sen, kuinka siinä käy.
Kiviniemi kruunasi KEPU:n tappion, änkkäämällä ökyrikkaitten pankkien asiaa vaalipaneeleissa. Muutoinkin KEPU osoitti todellisen luonteensa ökyrikkaitten ja omien valtasukujensa etuoikeuksien ajajana.
Vaalitulos ei ollut todellakaan mikään yllätys. Vain KEPU kulki laput silmillä.
Kiviniemi: "ASIAA " .
Kerrankin Kepu piti sanansa. Oli todella ASIAA, kun Kepu tuhosi itse itsensä.