Esim Tjäreborg ei järjestä matkoja touko-syyskuussa ollenkaan. Miten olette päässeet matkalle? Ja mitä tuli maksamaan?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eikös esim. Aurinkomatkat kelpaa? Pääsehän sinne toki reittilennoilla vaihtojen kautta.
Jos ei yölennot pelota, niin TAPilla on lento aamuyöstä Lissabonin kautta Funchaliin. Klo 5.30 taisi lähteä. 11.30 perillä. Jos tulee takaisin alkuillasta, niin joutuu matkustamaan yön yli. Klo 5 Helsingissä. Ainakaan tuota takaisintuloa en suosittele.
Olen mennyt TAP:lla Lissaboniin, jonka lähtöaika oli viiden nurkilla iltapäivällä. Lähtöpäivä oli torstai.
Jotka olette syksyllä menossa ja haluatte pelkät lennot suoralla lennolla niin alkaa olla kysyttyä jo nyt.Esim.7.11.2011 2viikkoa Finnair täys.10.11. 2viikkoa Tjäreborg täys.Ja joilla on lomaklubi kämppä ja vaihtopäivä maanantai Finnair on ainoa kun lentää maanantaisin koska Tjäreborg lentää torstaisin.Itse jouduimme vähän muuttelemaan päiviä ,koska maanantai 7.11 oli myyty.
Obrigado, oletko katsonut www.flytap.com sivuilta TAP-yhtiön lentoja? Niissä tosin pitää konetta vaihtaa vähintään Lissabonissa ja paluulennolla ehkä myös muualla, mutta esim. päiville 7-21.11 näytti olevan lippuja noin 470 e/hlö, jos eivät vaihdot tuota teille liikaa vaivaa.
Kyllä tämä vaihtoehto on tiedossa.Järjestelemällä hotellipäiviä saatiin vielä 10.11-2011 Tjäreborg suora lento meno.paluu.Tap lennoilla menisi vielä tuo meno,mutta poistuloaikataulut ovat vielä kahden välilaskun taktiikalla .Tuttavani ovat kyllä käyttäneet välilaskulentoja,mutta ovat jo kyllästyneet.Tarkoitin varoitella niitä,jotka haluavat käyttää suoria lentoja niin kysyntää on näköjään jo nyt.Vain Finnairilla on maanantailento,kun Tjäreborg muuttui torstaiksi.
Toissapäivänä Aurinkomatkojen äkkilähtö 290 2viikkoa. Suora lento, perillä n. 13.30
Onko muuten tietoa mistä syystä Aurinkomatkoilla on heinä-elokuussa tauko, jolloin Madeiralle ei järjestetä matkoja ollenkaan?
Lienee kysynnän ja tarjonnan laki..., portugalista ja keski/etelä-euroopasta tehdään eniten matkoja Madeiralle elokuussa, joten näkyy hotellien hinnoissa ja suomalaiset ei isommassa määrin taas käy kesäloma-aikaan.
kuka nyt kesällä Madeiralle.Yksilönä kylläkin,mutta massana ei.
Esimerkiksi minä, kun siellä ei ole juurikaan pelkoa hirvittävistä helteistä.