pehmolelu 90-luvulta tai 2000 luvun alusta

epätoivoinen etsiä

Nyt on kyllä niin hakusessa nimi kun olla ja voi. Pehmolelu on kuitenkin sellainen että se istuu, semmoisia kovia kuulia siinä takapuolen kohdalla. Sillä on semmonen uniriepu/liina kädessä ja jonkun eläimen pää, minulla on ollut pupu, koira, nalle ja virtahepo. Vartalo osa on sellaista vohvelikankaan näköistä ja semmoinen yöpukumainen niin kun potkupuku. Sitten siinä yöpaidassa on kolme nappia. Niissä uudemmissa saattoi olla sitten semmoinen kuviollinen yöpuku ja vielä uudemmissa niillä oli kädessä tutti.
Toivottavasti joku tuosta kuvauksesta muistaa mikä sen nimi oli: D Kun en saanut laitettua tähän kuvaakaan. En ole ihan varma mutta nimi taisi alkaa S:llä.

2

1841

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimeämetsästän

      Minäkin etin sen samaisen nallen nimeä!! mulla on sellanen aakkospyjamallinen nalle ja tahtoisin niitä lisää :D

    • nimi löyty!!

      lelufoorumista sain tiedon että on SNOOZEMS niminen!! =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4013
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1471
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe