Bauhausissa mainostivat, että satasen maksaa kiukaan asennus.
Miltä tarjous kuulostaa? Olettaisin, että muualta saa halvemmalla jos kyseessä on vain johtojen kytkentä ja itse ruuvaan kiukaan seinälle?
Miltä tarjous kuulostaa? Olettaisin, että muualta saa halvemmalla jos kyseessä on vain johtojen kytkentä ja itse ruuvaan kiukaan seinälle?
Vastaukset 3
Vanhimmat
olisiko helpompaa kysyä siletä jostain muualta kuin täältä?
Vois saada tarkemman tiedon.
Kiukaan asennusta ei saa tehdä itse. Pitää olla asentajan oikeudet. Hyvä niin.
Bauhausin hinta on kohdallaan. Matka- ajat, kuljetus ja asennus sen maksaa.
Ole ilman kiuasta niin pääset halvemmalla.
Pistin jo kyselyä jonnekin sähköfirmaankin, mutta ajattelin, että jollain voisi olla tietoa "normaaleista" hinnoista. Firmat ovat kuitenkin nyt kiinni muutaman päivän pyhien ajan.
Hyvä amatimies, tiedän että sähkökytkentää ei saa tehdä itse. Seinälle kiinnittäminen tuskin on kiellettyä, jos jättää johdot kytkemättä ja jättää sen sähköasentajalle?
Uskon myös että kaikki ihmiset ymmärtävät, että ilman korjaamista tulee halvemmaksi, mikäli ei aio saunoa. Kiitos kuitenkin ajatuksistasi.