Vuokrat nousee! Kuka syypää?

Täällä asuntojen hintojen romahdusta riekkuvat ovat sen saanneet aikaan! Kaikki myyvät kämppiään ja ovat menossa vuokralle odottelemaan halvempia asuntojen hintoja. Sehän tällä palstalla on trendi.
Vuokrat ovat nyt nousussa, koska vuokra-asuntojen kysyntä on niin suurta!!
Eihän siinä näin pitänyt käydä!
5354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eipä näy vastauksia ko kysymykseen. Ovatkohan nämä viisaat odottelijat, ja "taivaanrannan maalarit" kalliilla myyneet ja vuokralle menneet hintaromahduksen odottelijat mahdollisesti etsiskelemässä jo uutta omistusasuntoa. Korothan on vielä toistaiseksi alhaalla. Kysyjä oikeilla jäljillä, eihän tässä näin pitänyt käydä !!

Äänestä
  • Kyllä, vuokrat ovat RAJUSSA nousussa, nousseet jo 15% kuukauden aikana. Näin siinä kävi kun kaikki haluavat vaan vuokralle odottamaan hintojen suurta ROMAHDUSTA.

    Äänestä

  • juupe kirjoitti:

    Kyllä, vuokrat ovat RAJUSSA nousussa, nousseet jo 15% kuukauden aikana. Näin siinä kävi kun kaikki haluavat vaan vuokralle odottamaan hintojen suurta ROMAHDUSTA.

    Juma, nyt se omaisuus vasta karttuukin. Vuokraan omistusasuntoni kyttääjälle ja menen itse veneen alle vuodeksi tai äitin luokse Ypäjälle.
    Vuoden kuluttua minulla runsaat vuokratulot reipas arvonousu kämpästä! Olen rikas!!

    Äänestä

markkinat valloilleen ja asunnoista on tullut samanlaista kauppatavaraa kuin joillekin oli hevoskauppa. Myös vuokrat on päästetty sääntelystä irralleen. Tarja Halonen kuuluu näihin keplottelija politiikkoihin. Hänellä on useita vuokra-asuntoja. Eduskunta on varmaan täynnä tälläisiä asuntohuijareita kuten myös Kimmo Sasi.

Äänestä
  • "Eduskunta on varmaan täynnä tälläisiä asuntohuijareita kuten myös Kimmo Sasi."

    Olen hämmästynyt, onko Kimmo Sasi täynnä asuntohuijareita?!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mörkö kirjoitti:

Täällä asuntojen hintojen romahdusta riekkuvat ovat sen saanneet aikaan! Kaikki myyvät kämppiään ja ovat menossa vuokralle odottelemaan halvempia asuntojen hintoja. Sehän tällä palstalla on trendi.
Vuokrat ovat nyt nousussa, koska vuokra-asuntojen kysyntä on niin suurta!!
Eihän siinä näin pitänyt käydä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu