Eli pyörä on vuosimallia -87 johon vaihdettu seuraavaksi uudenman mallin kone.
5000 kierroksen kohdalla koneen ääni muuttuu röpöttäväksi ääneksi joka jatkuu ihan 7-9 tuhanteen asti. 5000 alapuolella röpötystä ei kuulu. Oisko kyse kaasarien epäsynkasta vai liittyykö jotenkin sytytykseen? Outo juttu kyllä..
Pyörä saattaa myös pätkiä ja hyytyä välillä tuossa kohtaa, ja yhtäkkiä tulee taas vetoa lisää.
Voisko kyse olla bensapumpusta ?
Honda VFR 750 röpötys
6
435
Vastaukset
- Ride On!
Vaikea näkemättä sanoa mitään, mutta jos se on bensapumppu, niin kannattanee katsella käytettyjä osia vaikka amazonista http://amzn.to/fFdNgs , kun pyörä on aika iäkäs, niin uusia osia voi olla vaikea löytää.
Onnea ja menestystä!- VFRR
Mietin vielä onglemaa onkohan kyseessä pumppuvika, kohokammion pinnan lasku varmaan vaikuttaa tähän sitten kun ei jaksa lykkää bensaa ?
Pyörä toimii tosi hybvin 5000 kierrokseen asti jonka jälkeen kone muuttuu aivan tukkoiseksi... jotain vikaa siinä on ehdotuksia muilta / kokemusta ?
- ...
Venttiilit voi olla päin helvettiä?
- laaban härö
ilmanputsarit tukossa
- henrik721
kokeile vaikka smoke treathment stp tä
- henrik721
öljyn suodatin uusi ja uudet öljyt yleensä auttaa.
tulppakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle874285Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2103421Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473056Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle822776Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3832495- 1842173
- 411717
- 781625
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231428Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391422