Winhörhön isopyörä vippaa?

Joku mörökölli on keksinyt uuden hienon leikin, ikivanhojen postien ylöspumppaamisen linuxpalstalla.

Ehdotan että ellei homma lopu niin mennään mekin windowspuolelle nostelemaan w95-posteja pinnalle.

Kukaan aktiivinen linuxisti nimittäin ei niitä ikivanhoja nostele vaan kyseessä on höyrähtänyt mikkifanaatikko.
670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..linux-epäonnistumisethan on pannassa täällä tietotekniikkapalstalla. Mutta kyllä ubuntusheriffit hoitelevat ne nopeasti poijjes.

Äänestä
  • Jos puhutaan vuoden 2005 epäonnistumisista niin kyllä ne onkin aika siivota jätekoppaan, kehitys on "hieman" siitä edennyt. Täysin riippumatta riippuuko epäonnistuminen käyttöjärjestelmästä vai käyttäjän kädettömyydestä. Windowshörhöt ovat linuxin kanssa yhtä kädettömiä aina ja ikuisesti mutta ikivanhojen postien ylösnostelu on yksinkertaisesti typerää. Pistääkin epäilemään että sinäkö se olit kun alat tuollaista toimintaa puolustelemaan?

    Äänestä

Aivan uteliaisuuttani tutustuin Puppy Linuxiin - ja ihmettelin minimaalisen kokoisen käyttöjärjestelmän toimivuutta - ja innostuneena aikanaan asensin koneelle Ubuntun, kiitollisena alkupotkun luoneelle Puppy-tekijöille.
Täysin Linux-itseoppineena en usko mihinkään linux-käyttäjiin tähdättyihin väitteisiin kädettömyydestä, mitä tulee käyttöjärjestelmän hallintaan.
Kokemukseni Linux-ytimellä toimivasta käyttöjärjestelmästä on positiivinen.

____________________________________________
ja se LG:n rikkoutunut CD-soitin johtui epästandardista firmwaresta - tiedoksi win-hörhöille

Äänestä

Sinun pääaxseli on viipottanut jo vuosia, joten katsoppas seuraavalla kerralla peliin kun tuo tuot julki.

Äänestä
  • tuo tuot julki. = tuon julkaiset.

    Äänestä

  • 34 kirjoitti:

    tuo tuot julki. = tuon julkaiset.

    opettele puhumaan ennenkuin julkaiset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


exergy kirjoitti:

Joku mörökölli on keksinyt uuden hienon leikin, ikivanhojen postien ylöspumppaamisen linuxpalstalla.

Ehdotan että ellei homma lopu niin mennään mekin windowspuolelle nostelemaan w95-posteja pinnalle.

Kukaan aktiivinen linuxisti nimittäin ei niitä ikivanhoja nostele vaan kyseessä on höyrähtänyt mikkifanaatikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu