Osaiskos kukaan sanoi että onko gilera smt:ssä rajoitinta jossain ja jos on niin missä?
Gilera asiaa
gilerapoitsu
23143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Gilera = Derbi, niin etsi vain googlen avulla derbin rajoittimien sijainteja.
PS. kvg
PiKKu-PoiKa etsii vähän "googlella". Tämän päivän apinat ei pahemmin joo kirjastossa jaksa tietoa etsiä saati musiikkiaan levykaupasta. Hajanaista paskatietoa haalitaan internetistä ja musiikkia imutetaan. sillä lailla!
Joku tohvelo laitattanut oikein rajoittimen mopoon ja sitten te vatipäät revitte sen irti että turvallisuus paranee taas muutamalla prosentilla liikenteessämme. Jess! jatkakaa pellet samaan malliin. Muuten, menikö isukki taas kaljalle lähibaariin ? vähät se isukki tai äitiliini paljon välittää laista...
" Muuten, menikö isukki taas kaljalle lähibaariin ? vähät se isukki tai äitiliini paljon välittää laista..." mikäs vittu sun ongelmas on? :D taidat just tässä kertoa elämäntarinaasi. Ja älä nyt täällä muita pikkupojiksi hauku kun itsekkin kuulostat penikalta
mitä suotta etsiä itse ensin tietoa kun voi täältäkin kysyä :)
En minä löydä mitään tietoo noista rajottimista mut onko gilerassa TAI derbeissä rajotinta ees vakiona?
Siis on holkkeja pakoputkessa ja esim. hukkaputki.
Vaihda välityksiä, niin saat joko huippunopeutta, tai kiihtyvyyttä lisää.
Vaihda vanhempia niin saat paremman kurin ja pidemmän, terveellisemmän elämän todennäköisesti.
taas tää J78 trollailemassa...
En ihan perillä itsekkään ole tilanteesta, mut samat kurit Gileroissa on kun Derbeissäkin muuten paitsi tuon sähköisen rajottimen kanssa. Ainakin 2010 vuosimalliin asti Gileroissa ei sähköistä rajotinta ole, mutta Derbeissä taas ainakin 2009 alkaen on.
Sitä en tiedä onko toi sähköinen rajotin nyt sitten 2011 tullut Gilerakuskienkin murheeksi.
"taas tää J78 trollailemassa... "
Täh?? Jos sä ite kysyt miten mopoa viritetään, niin trollaanko mä jos mä sanon ettei sitä saa virittää? Onhan sulla aivot ON asennossa? Toimiiko kytkin?
On kyllä vittumainen AKKA toi j78.
"Täh?? Jos sä ite kysyt miten mopoa viritetään, niin trollaanko mä jos mä sanon ettei sitä saa virittää? Onhan sulla aivot ON asennossa? Toimiiko kytkin? "
No kyllä jos joku kysyy miten viritetään niin ei aleta valittamaan että viritys on pahasta varsinkaan kun sille voi tehdä oman keskustelun jos kiinnostaa asia.
Eli jos joku kysyy kasvifoorumilla että "miten valmistetaan kannabista" niin siihen ei siis pitäisi mennä valittamaan mitään koska asia kiinnostaa jotakuta?
Tai jos kysytään aseita käsittelevässä foorumissa että "miten saan laittoman aseen ?" niin siitäkään ei tule valittaminen koska asiahan kiinnosti?
Kannabiksen kasvattaminen on laitonta kuin myös laittoman aseen hankkiminen ja omistaminen. Onko mopon virittäminen laitonta?
"Osaiskos kukaan sanoi että onko gilera smt:ssä rajoitinta jossain ja jos on niin missä?" tuohon sitä piti vastata eikä siihen että "Kannattaako minun virittää moponi?"
Ei kannabista valmisteta vaan kasvatetaan. Ei ole kiellettyä kysyä mistä saa laittoman aseen vain sen ostaminen on laitonta. Ei ole myöskään laitonta kysyä miten mopoa viritetään tiettyyn nopeuteen, koska sinulla minkäänlaisia todisteita että henkilö käyttäisi sitä tieliikenteessä, vaikka hän sanoisi ajavansa sillä tiellä, koska kukaan ei ala kertoa nimeään tai muuta henkilötietoja tai rekisteritietoja, että voisit soittaa poliisille ja kertoa kenellä on viritetty ja kenellä ei ja koska et ole nähnyt edes hänen ajavan yli sallitun rajan niin poliiseja ei edes kiinnosta.
Ai poliiseja ei edes kiinnosta? Älä nyt puhu paskaa.
Kyllä niitä kiinnostaa ja koko ajan jää kakruja kiinni itseteosta. On myös erittäin helppoa käräyttää ajelijat kertomalle kilven, ottamalla jopa kuvan ja näin aion tehdäkin.
Niitä ei kiinnosta ellei ole jotain todisteita ja valokuvien ja kilven kertominen ei auta, koska poliisi ei voi testata jos mopo on pihassa ja niillä ei ole aikaa jäädä kyttäämään jonnekkin ojaan, että kulkeeko se liian kovaa vai ei, koska maailmassa on tärkeämpiä asioita tehtävänä kuin yhden mopon kyttääminen.
j78 mee ny vittuun (siis ihan kirjaimellisesti, hankkiudu eroon neitsyydestäs ja lopeta valittaminen)
t. kikki hiiri
Minäkö neitsyt? Buhahaa...
t. hessu hopo
J78 täällä kuuleeko maa. lopettakaa pojat tuo mopojen virittely ja hankkikaa kasvatus
J78 tässä, olen aivan helvetin homo ja nyt mun poikaystävä tulee koneel. Moi moi khihihi
Ite en saanu mopoa ku olin 15v. Mut joo, meen täst kädel ku poikaystävä ei anna perset.
Kun olin 15 vuotias, setäni iski minua peppureikään hänen mustalla koobrallaan, koska ajoin mopolla.
Tämän takia en pidä mopoista.