Mitä eroo noilla Huawei nettitikuilla on? ku toski https://kauppa.tele.fi/telefinland/paketti/liikkuva_laajakaista.aspx
pitää valita joku tikku noista,ku tilaa että?
pitää valita joku tikku noista,ku tilaa että?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vaihda täpin paikkaa niin näet ominaisuuksia, eka riittää kaikenlaiseen käyttöön, kun siinä on tuo antenniliitinkin.
aa joo katos vaa.. näyttää tekstien perusteela olevan toi toine oleva parempi,ku eka. vai mtä mieltä oot et kandeeko uskoo toho et nopein nettitikku?
Se riippuu liittymästä... Elisallahan on maan kattavin 3G kuuluvuus...... Telellä taas ei....
Oka. Miltä operaattorilta ite ottasit jos ottasit? Jos tällee kaupungeis käyttää. ikaaline,Tre,Jkl,kokkola..tämmösis paikois. mut niinku etelämmäs enemmä. ??
Hyvin toimivaa operaattoria on mahdoton tietää jos tikkua käytetään useassa paikassa, jolloin ei tiedetä onko mastoa lähellä kyseisessä paikassa ja onko se 3G linkki ja mikä nopeus linkillä. Esim. meillä kotona paras on Elisa, ja mökillä DNA tai Sonera. Mutta jos käytät vain kaupungeissa, kaikki operaattorit toimii kohtalaisen hyvin.
Ja sit viel seki,et ko reissaan nii reissaan yleensä muihi isompiin kaupunkeihin. esim noihi mitä mainittin. Ja kotona laajakaista,että sillee.
Nii ja vielä seki et mitä toi meinaa et kuussa tiedonsiirto 50G?
Ourait. No enpä oo aatellu raahaa mökille ja tollasii paikkoihi mukaa,ku e ees harrasta paljoo semmosta. Eli oikeestaan mun tapauksessa käy jokane ja ei oo sit nii välijä minkä otan. Kiitos tiedoista :)
Mutta suositteletko kuitenkin mielummin elisaa,kun dna:ta?
DNA ON KUNINGAS.
Elisaa suosittelen.... Ja rajatonta dataliittymää...
ookei. elisa oli siis parempi. hmm. dna:lla näyttää olevan enemmän sitä tiedonsiirtoo kuussa. elisalla 10 Gt ja dna:lla Etuoikeutettu tiedonsiirto 50G/kk*...
Että sehä menee äkempää elisalla ylimaksutukseks,ku menee to kymmene yli. Toisaalta mitä se ees tarkottaa? Et paljonko menee esim. tuntiin?