Ehkä 1/5 Youtube videoista kaatavat koneen niin ettei se vastaa mihinkään. Ainoastaan reset-nappi toimii. Eli ehkä yksi viidestä videosta aiheuttaa resetin.
HD5570 Ati (uusimmat ajurit) XP (uusimmat päivitykset). MS-7203 emo. Samoin Flash ja Shockwave päivitetty. Olen yrittänyt googlettaa mutta ratkaisua en löytänyt?
Videot kaatavat koneen?
11
819
Vastaukset 11
Oletko putsannut koneesi Ccleaner ohjelmalla?
- Apuva13
Ja mitäs se nyt auttaisi?
Jos ei ole asiaa niin älä vastaa.
- fggghh
Vähän samaa ongelmaa ollut uudessa koneessa. Vanha kone ei tee tätä.
Kaikilla selaimillako tekee tuon?
- 9+20=?
Saattaa mennä vähän vierestä, mutta systerillä oli sama juttu. Syyksi selvisi rikkinäinen muistipiiri. Muuten kone toimi ihan hyvin, mutta juurikin Youtube junttasi koko koneen.
Eihän siitä haittaa ole jos tarkistat muistien kunnon. - veehooässä
Älä laita video kasetteja nojaamaan tietokoneeseen. Tai jos laitat niin katso että kone on tuettu hyvin...vaikka kahden kaapin väliin niin ei pitäisi enää kaatua.
- Pyyhis
Oletko katsonut tapahtumalokista (eventviewer) jääkö sinne mitään virhemerkintää?
Itsellä teki vähän samantapaista. Kone vain "pysähtyi", selaimessa usein flash videoissa kuten youtubessa.
Syyksi selvisi yllätys yllätys Atin ajurit. Eivät ole netistä luettujen kommentien perusteella mitään maailman huippua vaikka itse rauta voikin olla.
Ongelma ratkesi kun latasin suosiolla vanhemmat atin ajurit.- Alkuperäinen kysyjä
sfinski80 kirjoitti:
Itsellä teki vähän samantapaista. Kone vain "pysähtyi", selaimessa usein flash videoissa kuten youtubessa.
Syyksi selvisi yllätys yllätys Atin ajurit. Eivät ole netistä luettujen kommentien perusteella mitään maailman huippua vaikka itse rauta voikin olla.
Ongelma ratkesi kun latasin suosiolla vanhemmat atin ajurit.Minulla ei auttanut vanhemmat versiot ajureista. Mutta laitteistokiihdytyksen poisto Flashista lopetti kaatuilun.
- DXVA bugii Atilla
Jep, jep. Ne hienot atin ajurit kaatavat koneen järjestäen meikäläiselläkin. Yleensä 1080p (Full HD) videon purku "kiihdytystä" käyttäen saa kuvan laadun pahasti miinuksen puolelle (ehkei oma D2400 riitä?) ja myös todennäköisesti kaataa näyttiksen ajurit. Näyttö kun jäätyy ja koneesta tulee tilapäisesti käyttäjälleen hallitsematon, ei auta muuta kun reset. Ehkä 1/10 tapauksessa ajurit heräävät eloon hetken kuluttua (30sek?) ja elämä jatkuu.
- jaava250
Voisi olla että,kaikkiin uudet ajurit.Myös muistin hallinta kondikseen.Muistin nopeus ja sen kapasiteetti on tärkeetä.Täytyis saada kaikki info sisään ,ennenkuin pystytään tallentaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty521590Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3541335Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto381134- 621081
Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3501076Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine137959Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel36855Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte204788- 62648
- 42639