Soitin ja auton oma säädin

Olen hankkimassa soitinta Peugeot 307 SW:n. Minkä vehkeen saa toimimaan auton oman ohjauspylväässä olevan kaukosäätimen ja auton datanäytön kanssa? Saako laitteita Suomesta? VDO:lla näkyy ainakin olevan soittimia, joissa on "ajotietokone", toimiiko tuo todella ja jos, niin minkä auton kanssa? Onko kenelläkään kokemusta k.o autoon sopivasta subista?
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Check out Kenwood headunits.
The remote isnt a problem, they have interface units for different car manufacturers, you can get your OE steering control to work.
Many of Kenwood players also has a "data out" connector for the OE displays. I installed once into an Opel and it works fine.

I have no idea is it compatible with Pug's as well. Check out the latest catalogue, and tech. specs.

Forget about VDO! suxxa

A little, nice sealed box with a 10" Peerless

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JTR kirjoitti:

Olen hankkimassa soitinta Peugeot 307 SW:n. Minkä vehkeen saa toimimaan auton oman ohjauspylväässä olevan kaukosäätimen ja auton datanäytön kanssa? Saako laitteita Suomesta? VDO:lla näkyy ainakin olevan soittimia, joissa on "ajotietokone", toimiiko tuo todella ja jos, niin minkä auton kanssa? Onko kenelläkään kokemusta k.o autoon sopivasta subista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu