Auringosta ovat saaneet

useimmat nauttia,vielä huominen on pyhäpäivä,ja monella vapaapäivä.Kukkaset työntyvät jo vauhdilla maasta esiin.Valkovuokkoja on pilvin pimein,ennen tulivat esiin äitienpäivän aikaan.Niin se luonto muuttuua ja lämpenee.Täytyy toivoa jottei olisi yhtä kuuma kesä kun viime kesä kun mitään ei jaksanut tehdä.Olisi edes muutama viileämpi päivä välissä.
16103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Valitettavaasti nyt jo huomaa, että tulee kuuma kesä.

Äänestä

Ikävä kyllä,tänäänkään ei tarvinnut olla kuin t-paidassa ja silti oli hiki,vaikka vasta on huhtikuu.Täytyy vissiin viedä Lauttasaaren kärkeen telan ja asusta siellä koko kesä.Veden ääressä ei tule kuuma:)

Äänestä

Pitkä kuuma kesä tulosaaaaaaaaaa! jeeee 40 astetta plussaa pliis

Äänestä

Ällöä kun suihkusta tultaessa on yhtä hikinen kun ennen sinne menoa.Kaupungilla hiki virtaa ihoa pitkin.

Äänestä
  • Hoh-hoijaa,älä hyvä ihminen taas aloita valittamista,ehdit sitten valittaa kun on sen aika.
    Nyt on vasta huhtikuu,nauti alkaneesta suvesta ja elä vihdoin tässä ja nyt.

    Äänestä

  • -ra, miksi valitat asioita, jotka eivät ole edes ajankohtaisiakaan?
    Ja ehdit hankkia tuulettimia. Viimekesäksin vaikka oli sellainen hellekesä, mulla ei ollut yhtään hiki. Koti täynnä kattotuulettimia, ja lisäksi pöytätuulettimia. Yhtään ei ollut hiki sisällä, ja hellepäivinä teinkin vain sisähommia.

    Toinen vaihtoehto, hanki se mikäs se nyt olikaan, hitsi kun ei tuu mieleen, mikä kumman lämmönvaihdiin, häh, ei tuu mieleen, mikä viilentää kesällä ja lämmittää talvella.

    Äänestä

  • Turha valittaa kirjoitti:

    -ra, miksi valitat asioita, jotka eivät ole edes ajankohtaisiakaan?
    Ja ehdit hankkia tuulettimia. Viimekesäksin vaikka oli sellainen hellekesä, mulla ei ollut yhtään hiki. Koti täynnä kattotuulettimia, ja lisäksi pöytätuulettimia. Yhtään ei ollut hiki sisällä, ja hellepäivinä teinkin vain sisähommia.

    Toinen vaihtoehto, hanki se mikäs se nyt olikaan, hitsi kun ei tuu mieleen, mikä kumman lämmönvaihdiin, häh, ei tuu mieleen, mikä viilentää kesällä ja lämmittää talvella.

    Ilmalämpöpumppua ei saa asentaa ilman taloyhtiön lupaa.
    Varsinkin vuokra-asuntoon luvan saanti on lähes mahdotonta.
    Eikä tietenkään kannata sitä laittaakaan toisten asuntoihin.

    Äänestä

ira se sentään jaksaa ruikuttaa joka asiasta,melkein tulee mieleen jotta sinulla ei ole ainakaan syöpää ollut,kun jopa joka säästä valitat ja valitat aina vaan,sitten kun todella sairastut niin kuule säät jää sivuseikoiksi elämässä,mutta iralla on oma ruikutusoikeus,muuten et ole muistanut purnata tuulien suunnasta,muistahan jatkossa siitäkin valittaaaaaaa.

Äänestä
  • Kyllä -ra.sairasti rintasyövän ,se leikattiin helmikuussa -07,mutta hän on jotenkin jämähtänyt siihen syöpään.
    Minä sairastin myös rintasyövän kaksi vuotta sitten,nyt haen elämääni kaikkea positiivista,ehkä ennen syöpää olin ruikuttaja ja jopa säästäkin valitin.
    En enää kovin pienistä viitsi valittaa,pääasia on,että syöpäni hoidettiin,olen parantunut.
    Hyvää pääsiäisen jatkoa teille kaikille ja etenkin teille,joilla on vielä hoidot.

    Äänestä

ira on vakavasti sairas vieläkin.sillä oli pahin rintasyöpä je leikattiin lihoja myöten pois,kuten se on kertonnut aikaisemmin.ja käy edelleen tässä tutkimus ryhmässä joka muilta on lopetettu.ira käy edelleen joka 3 kk tukimuksissa joissa tutkitaan vaikka mitä.ja otetaan paljon eri verikoeita ja yms.eli jo se osittaa että se on hyvin sairas.monta kertaa viikossa on käytävä tervarissa koska verenpine tautia ei saada millään kuriin(tosin ei koskaan viikonloppusin)ja sillä on erittäin paha skolioosi.ei saa vähätellä iran sairauksia,sillä hän on todella sairas ja syöpä voi uusiintua,kuten on jo tehnyt muutaman kerran.olen lukenut paljon iran juttuja palstalla ja se on sairain syöpäpotilas koko palstalla.onneksi pystyy tekemään nämä 2 tunnin lenkit luonnossa.ja hoitaa lapsensa.

Äänestä
  • Juu ja silti usea menee mukaan näihin juttuihin ja jaksaa kommentoida niitä päivästä, viikosta ja vuodesta toiseen, heh. kyllä ootte hassuja. -ra härnää ja te täällä kuhisette mukana, mistäs SE kertoo?

    Äänestä

  • Ei ole kovin tervehenkistä tekstiä sinullakaan Tyytyväinen Tiina ja mikä milloinkin.

    Äänestä

  • Ramppaaminen 3 kk :n syöpä tutkimuksissa, on suuri rasite, henkilölle henkisesti. Olisi aika lopettaa ja alkaa ELÄMÄÄN.

    Äänestä

Elämme kukin omilla avuillaan,ja kukaan ei voi toista opettaa.

Äänestä

Tai tietty voi,mutta useimmilla on oma tapansa elää.

Äänestä

miks taas nostit

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-ra kirjoitti:

useimmat nauttia,vielä huominen on pyhäpäivä,ja monella vapaapäivä.Kukkaset työntyvät jo vauhdilla maasta esiin.Valkovuokkoja on pilvin pimein,ennen tulivat esiin äitienpäivän aikaan.Niin se luonto muuttuua ja lämpenee.Täytyy toivoa jottei olisi yhtä kuuma kesä kun viime kesä kun mitään ei jaksanut tehdä.Olisi edes muutama viileämpi päivä välissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu