Netti mun!

Tuleehan tää kalliiksi täällä palloilla, mutta kun muuallakaan en osaa olla.
Onko sinulla samanlaista? naapurini on muuttanut pois ja kun ei ole kelle valittaa niin tämä on sitten se ainoa paikka missä saan kertoa asioita, oletko saman henkinen henkin kuin minä?
598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikkihan on toki suhteellista, mutta eihän tämä maksa kuin muutaman kymmenen euroa kuukaudessa.
Moni pörnyyttelee sen ilmaan, ja saa vielä itselleen pahan aikaan.
Ollaan täällä vaikka kiusallaankin, oli vitsi. :))

Äänestä

Mnjah...ehkä vähempi kertoillaan asioita, muuten vaan jutustellaan kyllä.
Just tänään oli kaverinkans tästä juttua, et miten paljon ulossuuntautuneet ihmiset jutskaa netissä ja muissa medioissa ja miten vähän sitten taas netoiset on maailman tapahtumissa kiinni.
Joillekin riittää vaan se pikku ympyrä jossa on syntynyt ja jossa kaikki tutut on

Äänestä

On se vaan niin rentoa tänne kirjoitella, vaikka onhan niitäkin palstoja joissa tarttee ajatella enemmän, ettei vaan päästele varomattomia lauseita.

Äänestä
  • Joku tiedepalsta olis sellainen jossa pitää olla kieli keskellä suuta, tai harrastepalstat..

    Äänestä

En ole samanhenkinen, kuin sinä. Minä en nimittäin pidä valitteluista.
Ja muuallakin osaan palloilla. Pompotan ittiäni joskus vähän liikaakin.

Palsta on siitä mukava, että se olla möllöttää täälä koneen "sisällä" oottelemas ja jos pitää jonkun tauon hommista, tai ooteskelee ajan kulumista, että voi jonnekin lähteä, niin silloin on kiva tupsahtaa palstalle ja katsastaa, josko olis jotakin kivaa-kivaa.
Jos ei löydy kivaa-kivaa, niin alan lueskelemaan nettilehtiä tai jotakin muuta.

Ilo on tarttuvaa ja kaikenmaailman valittelut saa mielialan laskemaan alahapäin.
Siksi en viitsi valitteluita ja riitoja lukea. Pitäydyn vain ja ainoastaan minua inspiroivissa jutuissa. Näin se jotenkin menöö:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


minä ja 24 kirjoitti:

Tuleehan tää kalliiksi täällä palloilla, mutta kun muuallakaan en osaa olla.
Onko sinulla samanlaista? naapurini on muuttanut pois ja kun ei ole kelle valittaa niin tämä on sitten se ainoa paikka missä saan kertoa asioita, oletko saman henkinen henkin kuin minä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu