Kellään tietoa, mistä voisi saada hyvän laulajan 2012 kesähäihin? Onko olemassa mitään sivustoa, missä esim Etelä-Karjalan alueen laulajia tjsp?
Kiitos!
Kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Sonja Nurmela (Idols)?
Tuksu on hyvä ja halpa laulaja.
Maria Tyyster. Hyvällä säkällä saat tulevan tangokuninkaallisen.
Voin tulla juomapalkalla soittamaan perähanuria häihinne. Ei se teidän liitto kuitenkaan kestä kuukauttakaan.
Osaatko Säkkijärven polkan ilman pausseja ja nasaalilla?
Maria Tyyster tai Harri Iljin!
No ny tuli se perähanurinkin soitto sit mahdolliseks jos noo
in mennään
Nahkafagotti mukaan..!
Tai Tom Jones1
850. sen pojat vaan sinne lippa vinossa ja housut löpöttäen vetämään joujouta niin johan on fiesta pystyssä alta aikayksikön. Palkaks riittää varmaan joku tolu tai muu teollisuusliuotin jota voi marketin nurkalla nuuhkuttaa.
Kysy ensimmäiseltä vastaantulijalta. Lupaat vielä maksaa kunnolla keikasta niin kyllä varmasti suostuu :)
riittäisi hyvin maksuksi!Se on sitten ihan itsestä kiinni mitenkä kunnolla makselet..suostuu varmasti;-)
Kuvastaa hyvin tasoa; asiallinen kysymys ja tässä viestiketjun tulos. Onko täällä kaikki 12-kesäiset vai idiootit? Vai molemmat?
Täysin jo ,,9ja putoan kelkkaimest
Morsian pettää yleensä jo hääyönä kun sulhanen sammuu. Ei tule kestämään.
M.A Numminen tulee laulamaan teille suvivalssin,eikä maksa kuin 1500€,hääpari ja kansa muistaa sen varmasti loppuelämänsä
Oks Mauri Antero opetellut laulaan
Eppu Normaalin saisi noin 15000 eurolla.
Toteemin karaoke illasta käy kysäsemässä.
Perusvarma Lappeenrantalainen todella nuori tyttönen Viviana.
Käy keikkailemassa ympäri suomen.
http://www.mikseri.net/artists/viviana/viviana-rakkaus-ei-rapistu/466000/
Käyny ainaki kaks kertaa, serkun häissä ja nuorisokaraokessa
Marjorina& Castra Kotkasta (jos etsitte tanssimusiikkia). Soittavat myös nuorempaan makuun sopivaa tanssimusiikkia. Koko hääväki tykkäsi. Hintakin kohtuullinen.
Nämä ovat harjoitelleet jo muutaman vuoden Kourulan pikkupuistossa JARI JA JUSSI Jari huuteloo puistossa ohikulkeville ihmisille ( vai oliskohan se laulua ) että RUNKARI RUNKKARI RUNKARIIITT ja Jussi kulkee ympäri puistoa, Rikkalapion ja harja käsissä, viemässä KAUROJEN päälle myrkkyjä.
Eikö näistä saisi hyvän parin häihisi, olisi se niin vaan erikoista !
Samaan puistoon ulkohäät tapahtuma, on tilaa kaatuilla
Eikös Hannu Palo tee keikkaa yksityistilaisuuksiin. Kannattaa kysästä.
Jos teillä on kirkkohäät, kannattaa kysyä kanttorilta, ne yleensä tietää. Voisin suositella erästä kauniisti laulavaa naislaulajaa (nimikirjaimet SS), mutta tämän palstan kautta en sitä valitettavasti voi tehdä.
se on kyllä valitettavaa kun et voi sitä tehdä.se SS on varmaan kyl tosi hyvä laulaja.
Vetää Axl Rose-lookilla reetua
Käykää maistraatissa. Se on halpa tapa ja kotona tarjoatte kahvit keksien kera niin säästyy vähäiset rahannekin :)
kiitokset hyvistä vinkeistä!!! :D
Vaikka vinkiksi seuraavien juhlien suunnittelijoille, on Imatralla joku "Jaska" sukunimi alkoi muistaakseni H:lla, varmaan jossain pihajuhlissa menettelee ja varmaan on keikkakalenterissa tilaa.