Oon miettinyt paljon miksi mä vedän puoleeni näitä itsekkäitä (pelureita) naisia?? Onko mun olemus jotenkin liian kiltin oloinen vai häh? En kuitenkaan ole mikään tyrkky, vaan otan ihmissuhteet vakavasti. Tykkään tehdä esim. toiselle aamupalaa ja muutenkin pitää huolta. Mutta silti tulee lokaa niskaan. Alkaa pikkuhiljaa kyllästyttää.
Mun vetovoimasta...
blaa blaa
9565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
EHkä alat liian nopeasti olemaan tyttöystävä ja annat jollekkin joka etsi vain lyhyttä huvia heti koko rahalla.
Mulla on vähän sama ongelma. Oon kyllä miettiny just tuota että annan liikaa heti kättelyssä, joten koitan sitä nykyään vähän himmailla.. Toisaalta se joko auttaa tai sitte vaan hidastaa sitä loan lentoa..? En tiijä en.. Kyllästyttää täälläkin..
Mä en pidä sellaisista, jotka liikaa palvelee ja "höösää" mun puolesta.Vaikka ymmärränkin et toinen haluaa vain olla mulle hyvä, niin silti mua alkaa jostakin syystä ärsyttämään ja oon ilkee, vaikka olen oikeasti kiltti ihminen!
Ehkä se johtuu siitä, että seurustelin kerran sellaisen kanssa joka oli sellainen "ylikiltti.Lopulta alkoi tuntumaan, että se oli vallankäytönväline ja mun kontroloimista.
Tai sitten se ei ollut, mutta siltä musta kuitenkin alkoi tuntumaan.
Miss marttyyr!! Vai?
Mä ilmaisisin sen heti alkumetreillä et leikkikaveria ei olla vailla vaan vakavalla mielellä haluaa katsoo miten juttu kehittyy ja etenee.
Kuulostat ihanalta
Ihastutko itse pelureihin? Jos haalit niitä itse tietäömättäsi ympärillesi. Peluri käyttää kyllä hyväksi jos siihen annetaan mahdollisuus. Kokeilepa itutustua sellaiseen, joka on "kuin sinä". Jätä pelurit sikseen jos se ei loppujen lopuksi ole sun juttu.
Aamunpalan tekeminen toiselle on ihanaa. Se on vain syytä toimia kumpaankiin suuntaan pyyteettä. Tarkkaile omaa tekemistäsi myös.
En todellakaan pidä aamupalasta.Kahvi riittäisi.En ole aamuihminen, söisin vasta lounasaikaan, jos silloinkaan.
Tyttikseni taas on aamupalaihminen ja kaiken lisäksi terveysintoilija.
Siksi aamupalapöydässä minuakin odottaa puurokuppi.Ja tuoremehulasillinen ja ruisleipä salaatinlehti,tomaatinviipale,kurkunviipale/paprikaa,kevyt-juustoviipale.
Koska rakastan avovaimoani, syön joka ikinen aamu aamupalani kiltisti.
lyhyesti yrität liikaa Ai kamala mikä laskutoimitus ,tosta en kyllä selviä.....
joo mullakin tuottaa vaikeuksia ynnälaskut, kuten 7 18:(
Mutta onneks tässä on mahdollisuus valita niin helppo plussalasku, että osaa.Kuten 2 2:D
Nytpä mulle oli jo valmiiksi helppo 1 12 huh