Varokaa kaikki sijoitettujen lasten sukulaiset

lasta ei arvosteta

Steinerkoulun johtokunnan jäsenet ja opettaja (johtokunnan jäsenen painostuksesta) kirjoittavat yhdessä lausuntoja, jotta lapsi saisi tavata sukulaisiaan madollisimman vähän. Ei se,. että avoimista tilaisuuksista käsketään ulos, mutta kun ne vähäiset tapaamismahdollisuudetkin viedään.

Kyllä on pelottavaa, kun lapsi vaikuttaa huono vointiselta, eikä tiedä, mitä hänelle kuuluu. Ihana opettaja vielä parantaa tilannettakirjoittamalla lausuinnon yhdessä johtokunnan arvovaltaisen rouvan kanssa lasta ja tämän sukua vastaan.

Oletko tyytyväinen kuopiosta tullut opettaja. En ihemettele, ettei siellä' kuulemma jääty kaipaamaan. me kuitenkin kaipaamme lasta - jota nyt ansiostasi JA STEINERKOULUN sisäänpäinkääntyneen suhmuroinnin ansiosta näemme entistä vähemmän. Tiedotatko tästä lähin meille lapsen kuulemisesta. Arvovaltainen rouva on viimeiseen 5 vuoteen sanellut meilöle ainoastaan kieltoja: "Häivy, tämä on suljettu perhetilaisuus". Tällainen käsky tuli steinerkoulun avoimessa tilaisuudessa.

MIKSI STEINERKOULU LÄHTEE ROUVAN KIEROON TOUHUUN MUKAAN? Lapsi on kuulemma kovin levoton, kun on tavannut sukulaisiaan. Kiitos Steinerille ja antroposofialle ja teosofialle ja karmalle, ja kristlli-, timatti-, indigo- jne. lapsille. Kummarran ja kiitän mitä syvemmin. Ihan steinerkoulu - mutta lähtee rouvan peleihin liian hanakasti - kuten kaikki muutkin (mm. Tanssiopisto, joka myös osallistuu lapsen eristämiseen suvustaan). Olettekoylpeitä itsestänne? Toivon, että lapsi pääsee parempaan paikkaan.

4

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ROUVA OSAA JA TAITAA

      Rouvahan voi vaikka tahallisesti järjestää lapsen levottomuuden. Onko tällainen käynyt Kuopiosta tulleen opettajan mielessä? Ja sinä kirjoitat, kun joku käskee. Samalla tavalla käskit erään henkilön ulos avoimista ovista (ja kaiken takana oli SUURI STEINERKOULUN SYVÄSTI ARVOSTAMA NAINEN).

    • rehtorille

      Ja rehtori väittää silmät kirkkaina, että ketään ei ole ajettu ulos avoimista ovista ja että steinerkoulu ei kirjoita mitään lausuntoja. Väärässä olen kummassakin väitteessäsi rehtori Heikkilä. Sinun johtamassasi steinerkoulussa tehdään niistä kumpaakin.

      Ja kaiken takana on NAINEN... jota sinä et voi vastustaa, joka ihansasti vihaa vaan... ainakin lasta ja tämän sukulaisia....

      Hän rakastaa itseään. Syvästi itseään. (Suukko)

    • aqua6

      ja tanssiopistokin vielä ;)
      Ei vaan, vilpittömästi voimia ja selkeyttä Sinulle!

    • kiuas sihisee

      Kiitos paljon. Tanssiopiston osuus on kuitenkin pienempi, kuin steinerkoulun. Nimittäin tässä mafiassa.

      Kiitos samoi, lämmintä sisäpiiriä ja suhmurointia vaan sinne steinerkouluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      411
      3154
    2. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2309
    3. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      67
      2293
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      20
      1950
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      176
      1467
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      9
      1333
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1129
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1042
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      91
      939
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      101
      892
    Aihe