Eukonkanto
Nyt on mahdollisuus kantaa eukkoja Kurikassakin! Kilpailu järjestetään yhteistyössä Sonkajärven Eukonkannon kisojen kanssa.
11.6.2011 klo 16.00 järjestetään Kurikan keskustassa Eukonkannon Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut!
■» Radan pituus on noin 100 m. Rata on asfalttipohjainen.
■» Kannettava eukko voi olla oma tai toisen, myös sinkku käy, kuitenkin iältään yli 17-vuotias. Kannettavalla eukolla pitää olla painoa vähintään 49,00 kiloa. Jos kannettavan eukon paino on alle 49,00 kg, eukolle laitetaan selkään eukonkantoreppu ja siihen painoja niin, että painoraja täyttyy.
■» Kaikilla eukonkanto sprint-kilpailuun osallistuvilla pitää olla hauskaa!
■» Eukon pudottamisesta ei saa sakkoa, jos kantaja pudottaa eukon hänen on nostettava eukko välittömästi selkäänsä tai syliinsä.
■» Eukonkannossa ei saa käyttää apuvälineinä reppuja, hihnoja tms. Ainoastaan vyö sallitaan kantajalla.
■» Jokainen kilpailija huolehtii tarpeellisiksi katsomistaan vakuutuksista ja omasta turvallisuudestaan. Kilpailijat osallistuvat kisaan omalla vastuulla. Kypärä, polvi- ja kyynärsuojat sekä rannesuojat ovat pakollisia.
■» Kilpailijoiden on noudatettava järjestäjien antamia suullisia ja kirjallisia ohjeita.
■» Lähdöt tapahtuvat yhteislähtöinä ja kolme parasta kustakin lähdöstä pääsee jatkoon. Näin karsitaan kilpailupareja kunnes jäljellä on kolme paria, jotka kisaavat palkintosijoista finaalissa.
■» Eukonkannon sprint-kilpailujen tuomarineuvostoon kuuluu puheenjohtaja, sihteeri, kaksi jäsentä kisan järjestäjistä ja yksi ulkopuolinen jäsen.
■» Kolme parasta paria palkitaan tuotepalkinnolla sekä eukonkantotuoteilla ja patsailla.
■» Kirjalliset protestit on tehtävä 15 minuuttia viimeisen kilpailijan tultua maaliin. Protestista on suoritettava 50 € maksu.
■» Osallistumismaksu 20€ parilta (maksu suoritetaan kilpailupaikalla).
LISÄTIEDOT: www.hakupaalla.com
Eukonkantoa
Kromia
0
156
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310609
- 525100
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432301Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1062103- 282006
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291134Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331081Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997