Osaatteko suositella ammattitaitoista trimmaajaa kultsulleni pk-seudulla? Tarkoitus on ajaa poika melko kaljuksi, joten trimmaajalla pitäisi olla kokemusta kultaisista entuudestaan.
Vastaukset 1
- Trimmausta
Hei!
Teen bichon frisejen ja villakoirien kotitrimmauksia Espoossa. Kotitrimmauksen hinta on 10 euroa, pesun kanssa 20 euroa. Isovillakoiran pesu ja trimmaus 30 euroa ja pelkkä trimmaus 20 euroa. Leikkaan myös kynnet ja selvitän takut mikäli se on mahdollista. Jos koira on pahasti huopaantunut niin on armollisempaa ajaa turkki kokonaan pois. Käytän trimmaukseen noin 2 tuntia per koira, mikäli teen myös pesun aikaa kuluu noin 3 tuntia. Isovillakoirasta puhutaan erikseen. Mikäli omistaja haluaa voin opettaa hänelle trimmauksen ja muun turkin hoidon perusteita.
Ennen kuin tuot koirasi trimmauskeen minulle:
Jos pesusta ei ole sovittu, koiran tulee olla puhdas ja turkin suoraksi föönattu. Koira ei myöskään saa olla agressiivinen käsiteltäessä. Mikäli olemme sopineet sekä pesusta, että trimmauksesta koiran tulisi mahdollisimman takuton, sillä jos koira on kovin takkuinen kuluu suurin osa ajasta takkujen selvittämiseen ja lopputuloksesta ei tule niin hyvä.
Yhteyden otot sähköpostitse: [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 75540
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 43428
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391