Juna myöhässä... Taas!

Aivan pelleilyä, VR

Junasta 68 Kuopio-Helsinki meni sähköt vaunusta 1 tänään 26.4.2011. Juna tulee, kun tulee ja jos tulee Helsinkiin siten, että taitaa laiva ehtiä mennä menojaan. Taidanpa lennellä tästä lähtien, kuten olen tehnyt enimmäkseen tähänkin saakka. VR on ihan perseestä. Lisätkää vaan säästöjä, kohta ei tarvita koko junia.

3

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S70 MATKUSTAJA

      EI PELLEILYÄ, VAAN LENNOKAS KYYTI

      Lähdin käymään kilpamatkalla Oslon Holmenkollenilla ja matkaan piti lähteä, jo klo 6.38 lähtevällä S70 junalla. Matka taittui oikein hyvin ja todella tyyllikkäästi lentäen olitiin Tikkurilassa klo 9.28 ja siitä L61 Helsiki - Vantaan lentoasemalle.
      Kiitää täytyy Italialaista teknolokiaa, nyt se toinen puoli lennokas vauhdikas tasokaan mukava viihtyisä Pendolino -juna tarjosi mukavan kyydin.

      "KIITOS VR:LE MUKAVAN LENNOKKAASTA KYYDISTÄ 7.4.2011 TORSTAINA
      TAPANUNEESTA VAUHDIKKAASTA MATKANTEOSTA."

    • Kyllä oot pölö

      "Taidampa lennellä tästä lähtien",
      No vittu lennä. Meinaatko et meitä muita kiinnostaa sun kulkeminen?

    • S84 Matkustaja

      Minäkö pöllö sehän on viisas lintu.
      Ihmistäkin viisaampi puhetta vaille jäännä.
      Kannattaes, sillä erään kerran men juna Vanetjärven ja Lievestuoreen väliä
      viittäkymppiä. Senkun mee lentäen ei kiinnosta sit pätkääkään.
      Mä lennän lentokoneella vain silloin kun mulle tulee kutsu ulkomaille hiihtokisoihin. Tyypillistä sieltä tulin Holmenkolleniltakin kaksi kultaa mukana kotiin. " Ei kiinnosta pätkään vertaa ja ei se sitte nuin voi ihan olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1402
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe