Juna myöhässä... Taas!

Aivan pelleilyä, VR

Junasta 68 Kuopio-Helsinki meni sähköt vaunusta 1 tänään 26.4.2011. Juna tulee, kun tulee ja jos tulee Helsinkiin siten, että taitaa laiva ehtiä mennä menojaan. Taidanpa lennellä tästä lähtien, kuten olen tehnyt enimmäkseen tähänkin saakka. VR on ihan perseestä. Lisätkää vaan säästöjä, kohta ei tarvita koko junia.

3

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S70 MATKUSTAJA

      EI PELLEILYÄ, VAAN LENNOKAS KYYTI

      Lähdin käymään kilpamatkalla Oslon Holmenkollenilla ja matkaan piti lähteä, jo klo 6.38 lähtevällä S70 junalla. Matka taittui oikein hyvin ja todella tyyllikkäästi lentäen olitiin Tikkurilassa klo 9.28 ja siitä L61 Helsiki - Vantaan lentoasemalle.
      Kiitää täytyy Italialaista teknolokiaa, nyt se toinen puoli lennokas vauhdikas tasokaan mukava viihtyisä Pendolino -juna tarjosi mukavan kyydin.

      "KIITOS VR:LE MUKAVAN LENNOKKAASTA KYYDISTÄ 7.4.2011 TORSTAINA
      TAPANUNEESTA VAUHDIKKAASTA MATKANTEOSTA."

    • Kyllä oot pölö

      "Taidampa lennellä tästä lähtien",
      No vittu lennä. Meinaatko et meitä muita kiinnostaa sun kulkeminen?

    • S84 Matkustaja

      Minäkö pöllö sehän on viisas lintu.
      Ihmistäkin viisaampi puhetta vaille jäännä.
      Kannattaes, sillä erään kerran men juna Vanetjärven ja Lievestuoreen väliä
      viittäkymppiä. Senkun mee lentäen ei kiinnosta sit pätkääkään.
      Mä lennän lentokoneella vain silloin kun mulle tulee kutsu ulkomaille hiihtokisoihin. Tyypillistä sieltä tulin Holmenkolleniltakin kaksi kultaa mukana kotiin. " Ei kiinnosta pätkään vertaa ja ei se sitte nuin voi ihan olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      199
      11814
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5559
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2867
    4. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      17
      2590
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      42
      2479
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2043
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1949
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1921
    9. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1775
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1747
    Aihe