D-lonkkaisetko sallittu harvoille ja valituille

´´´´mixu

Eikö pevisalla ja puheilla ole enää merkitystä kun tietyt henkilöt jalostavat puheensa mukaan terveitä bernhardinkoiria ja ovat vannoutuneet puheissaan ja kirjoituksissaan ainoastaan tervelonkkaisia käyttämään ja nyt käytössä onkin D lonkkainen uros. Ja myykö pentuja itse nartun omistaja, ei vaan yhdistyksen henkilö. Outoa, todella outoa !

3

283

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10+19

      Jos on niin outoa niin miksi et mene itse kysymään ko. ihmisiltä asiasta? Tai laita sähköpostia, luulis että jos sun selaimella pääsee tänne Suomi24selle nimettömänä huikkimaan niin sillä pääsee myös sähköpostia lähettämään?

      • ??matti??

        Minun mielestä kasvatusmielipiteissä pitää pysyä kannassaan jonka on julki tuonut, eikä hyppiä tilanteiden mukaan puolelta toiselle. Vai kansanedustajiako osa kasvattajista on.


    • 10+19

      On sekin totta mutta mä en ymmärrä miksi sitä täytyy täällä puida (vai onko tämä joku yhdistyksen ja bk-harrastajien virallinen asioiden puimis-portaali??) jos siitä vois puhua jossain ihan muualla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      698
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe