Hyväksyykö Ryanir henkilöllisyystodistukseksi ajokortin,kun matkustaa Norjaan?
Passin tarve?
5
269
Vastaukset
- Henkkarit
Ei hyvaksy, vain passin ja virallisen henk todistuksen. (aikaisemmin kylla)
- Licence or not
Eihän ajokortti ole hyväksyttävä henkilölöllisyystoditus edes verovirastossa
- .......
Pohjoismaiden välillä voimassa edelleen passivapaus, eli passi ei ole pakollinen.
Pohjoismaissa ja Suomessa matkustettaessa on syytä pitää mukana henkilöllisyystodistus henkilöllisyyden toteamiseksi. Tähän tarkoitukseen sopivat passi, kuvallinen henkilökortti tai ajokortti = tämän kopioin suoraan Finncomm Airlines -sivulta. Kuvallinen kelakorttikin kelvannee kenellä semmoinen vielä sattuu olemaan.- Jep jep!
Hyvä, että tarkistit FinnCommin sivuilta..peukku!
- kokeilin
Vastataan, siltä varalta että joku tämän Googlaa: eli Raynair ei hyväksy ajokorttia, vaikka muut sen hyväksyvätkin. Henkiklöllisyystodistus käy, mutta ei väliaikainen sellainen. Voimassaoleva passi käy, mutta jos nimi on muuttunut, niin maistraatin tai seurakunnan todistus asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22117122Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912184Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415970Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny134756Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193947Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1332997S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2561400- 851011