Yritän löytää itelleni vuokrakämppää ja joka v***n läävä on varustettu jollain v***n saunalla eikä YHTÄÄN nappaa maksaa ylimääräistä jostain v***n hikikopista!!! Ottaa tosissaan pattiin kun kunnollisia kämppiä ei tahdo enää löytää kun joka fakin läävä pitää varustaa niillä!!! Ihan kuin yksi sauna per talo ei riittäisi!!! HERMOT MENEE!
Vihaan saunaa!!!
swtrasäetrsjfsdv
1186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olet muuten liian ronkeli.
On niitä saunattomiakin asuntoja. uudemmissa vaan tahtoo olla aina sauna. Sun pitää etsiä vanhoista taloista kämppää. Vanhoissa ei ole välttämättä taloyhtiösaunaakaan.
Kandee hokata, jos yhtiössä sauna, siitä kustannuksensa kuitenkin, vaikka ei olisikaan saunavuoroa. Remontit menee kuitenkin osakkaitten piikkiin, sauna kun on sitten yhteistä tilaa, josta maksetaan kimpassa ja mikä vaikuttaa asunnon hintaan. Ja samalla tietenkin vuokraan.