Kokoomus ON syrjäytettävä vallankahvasta !

kokoomus SYRJÄYTÄÄ

Katainen EI pääministeriksi, Katainen EI valtion varain ministeriksi, KOKOOMUS ON menttäny koko suomen luottamuksen !
Timo Soini ja Jutta Urpilainen vallankahvaa !
KOKOOMU menköön oppositioon !!!

35

174

    Vastaukset 35

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No sitähän mei ei enää voida määrätä joten turhaa urputtamista. Ja jo riittää tämän paskan jauhaminen ainakin minulle. Vaalit oli ja pidetty.

    • anna työrauha

      Vaalit on olleet ja menneet 17.4.2011. Nyt on hallitusneuvottelut ja Katainen kuuluu yhteen suurimpaan puolueeseen Suomessa. Ja mehän ei muodosteta hallitusta, vaan se on Kataisen ensisijainen tehtävä. (Kai sinä sentään kävit äänestämässä, joten turha enää möykätä?).

      • katainen syrjäyttää

        Kansan mielipiteen ENEMMISTÖ muodostuu Timo Soinin ja Jutta Urpilaisen johdolla, kokoomus menköön OPPOSITIOON !!!
        Kansan ÄÄNTÄ ON kuuneltava !!


      • katais-fani
        katainen syrjäyttää kirjoitti:

        Kansan mielipiteen ENEMMISTÖ muodostuu Timo Soinin ja Jutta Urpilaisen johdolla, kokoomus menköön OPPOSITIOON !!!
        Kansan ÄÄNTÄ ON kuuneltava !!

        Kokoomus on suurin ja kaunein, näin kansa on päättänyt, et turha muuta urputtaa...... :DDD


      • Kahtellaanpa vaan
        katais-fani kirjoitti:

        Kokoomus on suurin ja kaunein, näin kansa on päättänyt, et turha muuta urputtaa...... :DDD

        mitä vielä urputtamista olisi kun Jutta jyrää Puavon neuvoilla,


      • turha vouhottaa
        katais-fani kirjoitti:

        Kokoomus on suurin ja kaunein, näin kansa on päättänyt, et turha muuta urputtaa...... :DDD

        Kokoomus EI ole suurin, haamuääniä oli liikaa, PERUSSUOMALAISET ja SDP oli suurimmat puolueet oikeesti !


      • bessie*

        Emme me varmaan pysty hallitusneuvotteluiden työrauhaa sentään häiritsemään?

        Turhasta möykkäämisestä. Suomalaiset saisivat puhua politiikasta yleensäkin vähän enemmän, tännekin jokunen ketju mielestäni ihan luontevasti sopii. Se minusta vasta omituista olisi, jollei nyt, näin mielenkiintoisen vaalituloksen jälkeen, keskusteltaisi?
        Ja jokainenhan kai saa keskustella omalla (ainoalla osaamallaan?) tyylillä?


      • päin mäntyä

        Jotkut tyhjäpäät sitten äänestivät kokoomusta! Olisi luullut, että Katainen ja muut kokoomuksen kansanedustajat olisivat saaneet kenkää äänestäjiltä. Samoin Kiviniemi sun muut sieltä eduskunnasta. Mutta koska heitä äänestettiin, minkä sille mahtaa. Itse äänestin Soinia, ei hän kuitenkaan (perussuomalaiset) mahda paljoakaan jos kokoomus on joka asiassa vastaan. Mielestäni nyt tapetilla oleva Portugaliin rahan syytäminen on estettävä. Lisäksi Suomen pitäisi vaatia velkansa etukäteen Kreikalta ja Irlannilta. Vähän myöhemmin ei enää ole mahdollista kun ovat konkurssissa.


    • karkotettava molemma

      Ranska ja saksa ovat suomen kanssa sammaa mieltä, MIKSI yksin Katainen on pelastamassa eteläeurooppaa kun suureman maatkin ovat asiaa vastaan IHMETYTTÄÄÄ suuresti, onko Katainen PÖLJÄ !!!
      Olli Rehn se vasta ihmetyttää, tulee tänne maipuloinaan EI onnistu,, Katainen ja olli ovat suuruuden hulluja luulevat saavansa jonkun näkyvän paikan eu:ssa palkkioksi ! heh,
      Kyllä suomen maa joutuu kärsimään, tyhmillä ollilla ja jyrki rievulla.

      • Selitys löytyy JykäBoy Käteisen jäsenyydestä bilderbergiläisin rikolliseliittiin ja uuden maailmanjärjestyksen käyttöönotosta. Ota selvää, netistä löytyy ihan suomeksi (toistaiseksi ei suljettu niitä sivuja vielä). En ala tarkemmin seliitelemään, muut ovat jo nettiin panneet nämä asiat.


    • Ja nuija kopahti

      Tuota noin, ensisilmäyksellä tuntuisi siltä,etä sulla menee tosi lujaa, ehkä hiukka liian lujaa. Mitähän jos menisit ulos kävelemään, pään viilennys tavalla tai toisella tuntuisi nyt olevan poikaa. Vallan kanssa on niin,että sen aina ottaa joku eikä sitä anneta kenellekään lahjaksi, katsotaan nyt miten käy. Tämä asia ei ole meidän päätettävissämme.

      • ratkaisuja kehiin

        Totuuden torvet
        Äänessä taitaa olla taas tahot joilla on tieto sekä taitoa kuinka asiat olisi pitänyt hoitaa. Vahinko vain että ovat asemassa jossa ei pysty vaikuttamaan asioiden kulkuun.


    • 9

      Katainen on tyhmä, hänet pantava oppositioon !

    • Perseet olalle

      Persujen vaalitulos on valheelle rakennettu,on oikein,että niitä viedään kun pässiä narusta.
      Ne painaa sitä nappia,mitä Jyrki-boi käskee,ja niin on hyvä,siis parempi,kun eivät itse ajattele ollenkaan.

    • Toivoisin että Sie menisit oppositioon sieltä mesuamasta, vaalit on jo ollut ja menny, turha siinä on enää rypistellä...

      • Ei voi tässä rikkauksillaan kehua, mutta muuten tuo mesuaminen jo kyllästyttää, - luulin että vaaleihin loppuu, van eipähän vaan..samaa huutamista yhä.:(


      • Pirrejuupas kirjoitti:

        Ei voi tässä rikkauksillaan kehua, mutta muuten tuo mesuaminen jo kyllästyttää, - luulin että vaaleihin loppuu, van eipähän vaan..samaa huutamista yhä.:(

        mää annoin vasta ekat kommentit näille vaaleille en voinu enää pidättää eiks se muutenkin mee se pidätyskyky näin vanhemmiten ;))))))


      • Pirre*juupas
        tii-na- kirjoitti:

        mää annoin vasta ekat kommentit näille vaaleille en voinu enää pidättää eiks se muutenkin mee se pidätyskyky näin vanhemmiten ;))))))

        En mie sillä ettei politiikasta pitäisi puhua, mutku tuo tyyli aloittajalla on aina sama, kuin muka oltaisiin diktatuurisessa valtiossa, - tyyliin sejasa on laitettava milloin minnekin, - eihän niitä kansan valitsemia laiteta ihan noin vaan...otan niin tosissani tämän saavutetun demokratian..en lämpene oikein tuolle julistukselle.

        P.s. enkä mie siuta tii-na kritisoinut, vain tuota huutajaa..


    • kommarit kyykkyyn kokoomus rulez =)))))))

    • minun suomeni on kansainvälinen =)))))

    • Perussuomalaiset

      voivat ehkä olla hyväksi Suomelle?

      Vaihtelu virkistää! sanoo vanha suomalainen sananparsi.
      Ei enää RKP:tä hallitukseen!
      Se on hallinnut yhteen menoon 32 vuotta!
      lapset on alistettu pakkoruotsin alle historiallisista syistä,koska ruotsalaiset ovat tottuneet alistamaan suomalaisia.
      "Pakkoruotsia, jotta suomalaiset osaavat palvella ruotsinkielisiä 5 % kansastamme heidän omalla kielellään!"
      Suomen gaddafi PLipponen valtapyrkimyksissään miellyttääkseen RKP-läisiä tuo pakkoruotsin tänne pakotti.
      Saipahan samalla kaunaansa suomalaisia kohtaan tyydytettyä.
      On se niin väärin!
      Siyä muistellaan kohta menneenä vääryytenä.
      Digisosiaalinen todellisuus on nykyinen elämäntapa.
      Se edistää hyvinvointia lisäämällä sananvapautta ja demokratiaa. Se sivuuttaa vallanpitäjät ja sortajat ja haastaa heidät.

      • ...

        Hohhoijaa.

        Samaa "digisosiaalista todellisuutta" jne päivästä toiseen. Joopajoo, Hallal-Laho meni läpi bloginsa ansiosta, sai kaikki kallion puliukkojen ja lähiöpaarien miesten äänet. Ihan kuin täysin sekopäinen halme aiknaan lööppijulkisuudella.

        RKP kuuluu kyllä hallitukseen. Pääasia, että kristillisdemut jää ulos.


        =DW=


      • voi sinua raukkaa
        ... kirjoitti:

        Hohhoijaa.

        Samaa "digisosiaalista todellisuutta" jne päivästä toiseen. Joopajoo, Hallal-Laho meni läpi bloginsa ansiosta, sai kaikki kallion puliukkojen ja lähiöpaarien miesten äänet. Ihan kuin täysin sekopäinen halme aiknaan lööppijulkisuudella.

        RKP kuuluu kyllä hallitukseen. Pääasia, että kristillisdemut jää ulos.


        =DW=

        Tuskin ne puliukot Halla-ahon blogia lukee. Onko noin helvetin vaikeaa tunnustaa, että joku pärjää omilla ansioillaan. Etpä ole Halla-ahoon tutustunut, jos häntä Halmeeseen vertaat. Mies on tosi fiksu tyyppi, eikä Halmeen kanssa ole muuta yhteistä kuin puolue. Jäkätähän sinä, mutta perussuomalaiset saivat kyllä ääniä muiltakin kuin puliukoilta.


    • Nimenomaan niin!

      Kyllä olet yksisilmäinen, =DW=,
      nyt hiukan laajakatseisuutta kehiin!

    • et silleen'

      Katainen on paras pääministeriksi. Esiintymiskelpoinen maailmalla ja järkevin koko eduskuntatalossa. Ei kai Soinin naamavärkkiä voi maan rajojen ulkopuolelle maatamme edustamaan päästää..... :DDD

      • Ei kritiikkiä ulkonä

        Ei saisi ihmisen ulkonäköä arvostella kielteisesti. Ei muutenkaan!

        "Ei tarvitse kehua, ei källätä!" sanoi eräs huomattavan kaunis nainen imartelijalleen.

        Ihmiset pitäisi vain ottaa vastaan sellaisinaan kuin Luoja on heidät luonut.


      • meeriamanda

        Ne eivät ole missi eikä misterkisat. Pätevyys on ensisijainen valintakriteeri, uskoisin näin. Rumaa puuttua kenenkään ulkoiseen hapitukseen, erittäin rumaa!
        Kenellä meillä on oikeus arvostella ketään noin kuin sinä vihjailet? Olet hyvin tahditon. Keskenkasvuisen kirjoitus, mitäpä muuta:/


      • et silleen'
        Ei kritiikkiä ulkonä kirjoitti:

        Ei saisi ihmisen ulkonäköä arvostella kielteisesti. Ei muutenkaan!

        "Ei tarvitse kehua, ei källätä!" sanoi eräs huomattavan kaunis nainen imartelijalleen.

        Ihmiset pitäisi vain ottaa vastaan sellaisinaan kuin Luoja on heidät luonut.

        Ei voi mittää mutta tulloo töpselinenä mieleeni!


    • Iloinen mummi*

      Zyskowicz haukkui johtajien optiot !! Vihdoinkin joku sanoi tuon kaivatun asian reilusti julki!
      KIITOS, Ben, sinä olet hyvä jäbä! Ensi vaaleissa äänestän ehdottomasti sinua! Vaikka presidentiksi!
      Hyvin osasit sanoa!
      ...................................

      °Eduskunnan puhemies Ben Zyskowicz (kok.) arvostelee ankarasti suuryritysten johtajien kohtuuttomia etuja.

      Zyskowicz katsoi puheessaan valtiopäivien avajaisissa, että suurten yritysten johtajien tulot, erorahat ja eläkkeet ovat kohonneet suomalaiselle yhteiskunnalle vieraisiin sfääreihin.

      Zyskowiczin mielestä johtajien vaatimilla optioilla ja osakepalkkioilla ei ole mitään tekemistä kohtuuden kanssa.

      - Amerikasta omaksutuilla opeilla perustellaan, että suurikaan palkka tavanomaisilla bonuksilla ei riitä kannustamaan täysimääräisesti työntekoon tai sitouttamaan vahvasti omaan työhönsä.

      Puhemiehen mukaan aiemmin Suomi oli kohtuuden yhteiskunta myös suuryritysten korkeimpien johtajien tulokehityksen osalta.

      Zyskowicz puuttui puheessaan myös velkakriisiin ajautuneiden euromaiden tukemiseen. Hän korosti, että rahoitusjärjestelyihin Suomea eivät velvoita sen enempää unionin kuin rahaliitonkaan säännöt."

      STT
      Kiitos vielä!

    • Mitä voimme?

      Lainaan Iltalehteä:

      "Demariministerit tekivät järkyttävän huonoja sopimuksia ilman minkäänlaisia purkuehtoja."

      Lipposen aikana demarit olivat oikeistolaisempia kuin kokoomuslaiset!

    • .

      Lipponen onkin ihminen joka on syyttä saattaa valtiopetoksesta valtakunnan oikeuteen !
      EI Jutta ole samaa maata , luulen, häntä olis syytä haastatella kunnolla !

    • RKP on yhteen menoon

      RKP on yhteen menoon hallituksessa 32 vuotta. Liliukset ja muut pomot ovat paljolti RKP-läisiä. Opioita ja bonuksia ja ylisuuri valtavia eläkkeitä ja "kultaisia kädenpuristuksia" kannattaa juuri tuo puolue.

      Ja Paavo Lipponen RKP:tä mielisteli "pakkoruotsinkin" pelaamalla Suomeen.

    • kuinka korjataan ???

      VÄÄRYYS suomessa on ongelma, pahinta on ollut kun isot puolueet siinen on syyllistyneet, kyllll, kansan sydän on oikeesti kipee !!!!!!

      • se siitä sitten

        Nythän persuilla on tuhannen taalan paikka korjata kaikki vääryydet. Nähtäväksi jää oliko se sittenkään niin yksinkertaista kas kun vääryydet ovat ristiriitaisia käsitteitä. On harvoja asioita joihin on olemassa absoluuttinen totuus. Jumalan lähettiläitä persujen edustajat tuskin kumminkaan ovat.


    • yksin ei päätä kukaa

      EI yhtään tiedä vaikka oliskin jumalan lähetti !
      Ainaki ajavat hyviä asioita !

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      405
      1696
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1101
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      87
      1055
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1046
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      94
      952
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      142
      802
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      731
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      669
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      644
    Aihe