Hei,
onko täällä haastattelujen tekijöitä? jos graduun laittaa esille sitaatteja, niin kuinka tarkasti te olette niihin sitaatteihin laittaneet pilkut yms.? aika hankalaa, ku välillä on kirjakieltä ja samassa haastattelussa täytesanoja hirveesti, tulee joka paikkaan pilkkuja.
onko jotain kirjaa olemassa missä olisi erikoisesti pohdittu näitä sitaattien sääntöjä yms.?
kielioppi
öäöä______-
0
113
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265