Kundeeee!!!

Sain pari viikkoa sitten neuvosi mukaan CONTROL TOOLBOXin kautta logomme vaihtosysteemin toimimaan. Mutta nyt tulostettaessa ongelmana, että kuvan laatu jotenkin kärsii matkan varrella... Eli testilogon reunoissa selvää rosoisuutta :(
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ich habe keine graue Ahnung...
kokeileppas vaihtaa kuvan asetuksia kuvaobjektilla.
Olikos tiedostomuoto sama kuin ennen?

Äänestä
  • Hei!!

    Mitä asetuksia kannattaisi muutella ja miten?
    Olen koittanut vaihtaa eri tiedostomuotoja, ei auta.

    Toinen kysymys jota en kykene itse ratkaisemaan...
    Tällainen on aikanaan väsäämäni kaava jäsenrekisterissämme. L7 arvon ollessa 6,7 tai 8, antaa kaava arvon EPÄTOSI...
    =JOS(L7

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jumppari-Linda kirjoitti:

Sain pari viikkoa sitten neuvosi mukaan CONTROL TOOLBOXin kautta logomme vaihtosysteemin toimimaan. Mutta nyt tulostettaessa ongelmana, että kuvan laatu jotenkin kärsii matkan varrella... Eli testilogon reunoissa selvää rosoisuutta :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu