Pariisiin 1. kertaa

lapsiperhe reissuun

Me ollaan lähdössä Pariisiin kesän lopulla 1. kertaa (3aik. 2 pientä lasta) ja tarkoitus olisi mennä kentältä suoraan Disneylandiin päin ja viettää puolet lomasta eli 4 pv siellä suunnalla. Sen jälkeen olisi tarkoitus mennä loppuloman ajaksi Pariisin keskustaan päin, jotta saisi käytyä ainakin jossain klassisissa nähtävyyskohteissa.

Ongelmana on se, että en osaa päättää tulisiko koko loma majailla tuolla Disneylandilla päin ja ostaa esim. 3 (yht. 126e) tai 5 päivän junalippu aikuisille, jolla pääsee Pariisin keskustaan. Vai tosiaan siirtyä loman puolivälissä keskustaan ja liikuskella siltä käsin? Toki junaliput maksaa, mutta me haluttais kuitenkin suht' siististä huoneistohotellista (väh.***) huone ja keskustassa huoneet maksavat "jonkin" verran enemmäin kuin Disneylandilla päin. Tuleeko siitä liian rankkaa jos tekee päiväekskursioita vähän kauempaa, vai pitäisikö porukka tosiaan siirtää keskustaan?

1

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pariisinmatkaaja

      Itse tekisin toisin päin. Hotelli tai huoneisto keskustasta ja sieltä pari päivätrippiä Disneylandiin. Keskustassa on kuitenkin paljon enemmän nähtävää.

      Disneylandille on myös kilpailija Parc Asterix. Kannattaa harkita sitä myös.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1058
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      972
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    Aihe