Kannattaako enää ostaa Canonin EOS 500d:tä? Olisi NetAnttilassa tarjouksessa 499€. Tuon on halvin hinta mihin olen törmännyt. Eli kannattaako ostaa enää, kun kyseessä on vuoden 2009 malli...?
Kannattaako?
KYLLÄ VAI EI
260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei ne aidosti hyvät kuvat mitään uusinta uutta tai edes 550d:tä vaadi. Kyllä se on niin että se tuutti siinä kameran nokassa ja oma taiteellinen vapaus vaikuttaa kuvanlaatuun enemmin kuin uskotkaan.
Ja siksi ihmettelenkin miksi tv uutisiissa näkyvät reportterit ym. pellet räiskivät kymmenien tuhansien leluillaan pelkkiä lähäripotretteja mm. Kataisesta, Jutasta tai vaikka Isosta jytkystä.
Pelkkä laadukas pokkarikin tuollaiset puoliturhat räpsyt jo hoitaisi, muttakun on liikaa rahaa niin pannaanpa menemään sitten.