Mulla on jvc videokamera gz mg 330 ae.kamerassa on itsessään kyllä päivämäärä ja aika,milloin on kuvattu,mutta miten sen saa siireettyä vhs,lle tai dvd,lle.Kuva ja ääni onnistuu kyllä,mutta päivämäärää en ole saanut näkymään.
Onnistuuko
Löytyiskö apua
5200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei kai kukaan mitään vhs;salle siirrä, kai,
mutta voiko siirtää tietokoneelle,
minä olen ainakin tehnyt niin tärkeissä kuvissa että olen muuttanut Tietokoneen päivämäärän kuvan päivämääräksi,
Kun päivämäärää, tai aikaa siirtää paljon olen joutunut sulkemaan virusohjelmat ja netinkin,
kun muuten tulee virhe-ilmoituksia jatkuvasti.
opa hankalaa
kiitos vaan, ihmettelen kyllä mikä on hankalaa,
näin olen tehnyt kaikki liikkuvat ja valokuvani,
äitini syntymästä omien lastenlasteni ylioppilasjuhliin saakka.
"tee työsi kunnolla, muuten susi sen syö"
Minusta ei mitenkään hankalaa, mutta jos tieto-taito puuttuu silloin se on mahdottoman hankalaa.
Minun tietokoneellan tulee se päivämäärä ja aika automaattisesti tiedoston nimeksi milloin kuvat tai videot on siirretty tietokoneelle.
Siis mitä te sanoitte .Ei ainakaan vastausta tullut.Minä haluan siirtää vhs.lle ja dvd.lle,molemmille aika näyttää kumpi kestää.27 vuotta vanhat vhs -nauhat on vielä ihan hyviä katseltavia.
Ei se tietokonekaan iäisyyksiä kestä.Luulen,että vähemmän aikaa ,kun levyt tai nauhat.
PS. Ihmettelen vaan miksi kamerassa on yleensä päivämäärä kun se ei siirry edelleen nauhalle tai levylle.