Minäpä köyhyyksissäni ostin näitä luxus moomin teippi vaippoja yö vaipoiksi(ennen olen aina käyttänyt pamperssia tai liberoa)
Eipä mennyt kun 3yötä kun tenavan takapuoli oli kirkuvan punainen ja kipeä!
Siinä meni moomin vaipat rovioon,ja ikinä en enää niihin sekaannu.
Pamppersia ja libero vaippja kun olen käyttänyt ei ole ollut mitään onelmia.
Eipä mennyt kun 3yötä kun tenavan takapuoli oli kirkuvan punainen ja kipeä!
Siinä meni moomin vaipat rovioon,ja ikinä en enää niihin sekaannu.
Pamppersia ja libero vaippja kun olen käyttänyt ei ole ollut mitään onelmia.
Vastaukset 14
Vanhimmat
kaa mulle kävi aikoinaan,että navanseutu ärtyi lapselta eli se (siihen aikaan)kuminauha ärsytti,nyttemmin iltatähdellä olen "köyhyyksissäni" käyttänyt daily vaippoja ja hyvin toimivat,yöllä ja päivällä.Lapsi on nyt 1v7kk joten ei enää juo niin paljoa.
mun mielestä muumivaipat on parhaita. ikinä ei ole tullut ihottumaa, punotusta tms. ja lisäksi ovat aika edullisia ja suomalaisia.
myös hyviä,mutta meidän kaupan valikoimiin ei ne valitettavasti kuulu.
luxus muumin vaipat ei ainakaan meillä ollut toimivia. ''vuotosuojat vuotivat kuin seula ja vaipat eivät pysyneet päällä.
Et varmaan ole ikinä kokeillu pampersia ??!
Yleensä muumin vaippojen kehujat on olleet niitä jotka pukevat lapsilleen vaipat seisaalleen, niin että 'römpöttää' koko asustus. Eikä nämä vanhemmat edes huomaa vuotaako vaippa ohi vai ei, eikä tunnu olevan niin väliäkään...=(
ihan varmasti osaan pukea vaipat oikein!! ja olen tietysti kokeillut myös muita merkkejä. Muumit toimivat meillä parhaiten, eikä mun mielestä ole järkeä ostaa kalliilla jotain ulkomaista merkkiä kun kotimainenkin toimii hyvin!
liberot on parhaita
meillä käytetään maxi ,xl ja xl
imee 3w pissat hyvin ja 4w pidämme silloin yöllä jos ei illalla ole tullut pissaa pönttöön!
kertokaa minulle kokemuksia vaipoista!
osoite on [email protected]
t.3 ja 4w isä!
Muumi vaipat meillä kasteli yön aikana koko sängyn.
se tule edes loppuenlopuks halvemmaks kun muumi vaippoja joutuu vaihtamaan jatkuvasti kun ne vuotaa läpi,niitä kuluu paljon enempi kuin liberoita tai pamperseja.muumivaipalla ei tahdo pärjätä yön yli.
en ole koskaa käyttänyt lapsilleni moomin teippi vaippoja, mutta nyt kun he ovat leikki iässä, ja käyttävät housuvaippoja, niin mielestäni ne ovat olleet todella hyviä. kotimaisuus aina kannattaa, ja tiety edullisuus.
enkä todellakaa kiellä,että liberot ja pampersit eivät ole hyviä, ne ovat loistavia vaippoja.
mutta kyllä se muumi pitää vaipassa olla!lapsistakin on kiva vaihtaa vaipat,kun on tuttu kuva
Hei veera! kuinka vanhoi lapsii ne sinulla on kun ovat leikki-iässä!
kerro minulle lisää sähköpostissa!
jokainen vauva on erillainen... joillekin tekee pampersit ihottumaa niinkuin meidän pikku-ukolle, ja joillekin muumit tai liberot. minä olen kyllä kans käyttänyt muumia ja ne ovat olleet hyviä, iho pysyy kunnossa, pissit eivät ole tulleet läpi sen enempää kuin muistakaan vaipoista.
kaikille ei käy tuo muumi. ja jos teijän pojalle ei käyny niin ei se tee vaipasta huonompaa mitä se on meillä käytän kummallakin pojalla muumeja ja oon tyytyväinen.
Onneksi maailmassa on vielä joillakin järki päässä. Näitä keskusteluja kun joskus erehtyy lukemaan, ei todella houkuta lähteä samaa sontaa kuuntelemaan hiekkalaatikolle! Elämässä on tärkeämpiäkin asioita. Kaikkissa vaipoissa on eroja ja kaikki lapset ovat erilaisia, kokeilkaa rohkeasti niin vaipat kuin ruoatkin, jokainen löytää varmaan sopivimman vaihtoehdon. Meillä on kokeiltu liki joka merkkiä, joista yhdellekään lapselleni ei sopinut kaksi kalleinta, eikä kaksi halvinta merkkiä!