Bertschi Finland

Yber alles

Kuulemma monta kuskia lähtenyt kävelemään ja ajattavat hirveitä ylityömääriä ilman ylityökorvauksia.Ei taida hyvin mennä alppimaan ihmemiehilläkään!

8

1445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-loadeder

      miten niin ei hyvin mene? firmahan tienaa aina paremmin mitä vähemmän tarvii kuskille maksaa! kuukausipalkka rules heillä ja vaitiolo velvollisuus sopimuksesta!

      uusi pesula ainakin kirkolle tulossa!

    • Yber alles

      Helppohan se on kuskien rahoilla kippiasema rakentaa.Ei ole enää lähiaikoina mitään hyvää siitä talosta kuulunut mitä olen kuskien kanssa jutellut

      • Sella Rebe

        Miekin kuulin kavereilta, että olit paskonut huosuihis.
        Ja pittäähän sitä huhu puhheisiin luottoo, eikös juu ?


    • Yber alles

      Taisin osua asian ytimeen,eikös juu!!

      • ,.,,,...,.,.,,,...,,

        tuskin...


    • Rekkapimatsu

      Tämä on taas näitä kateellisten puheita!!! Ja asioita taas kuultu kaverilta, joka kuullut kaverilta jne... Ehkä joku, joka on hakenut töihin mutta ei sitten ole kelpuutettu? Ei sinne kukaan vaan pääsekään... Tai sitten joku, joka sieltä on lähtenyt ja sitten kuitenkin olisi halunnut takaisin, eikä sitten ole otettu (niistäkin olen kuullut, että on sellaisia)

      En ole ikinä ollut siellä töissä mutta seurustellut kuskin kanssa, jonka palkka maksettu ajallaan ja juuri sen mukaan miten tehty töitä. Eli kaikki yli-, viikonlopputyö sekä päivärahat maksettu niin kuin kuuluu!! Eikä muuten mikään huono kuukausipalkka olekkaan!! Kuinka moni kuljetusliike maksaa nykyjään kunnon kuukausipalkkaa??

      Lisäksi kalusto hyvässä kunnossa ja autot huolletaan säännöllisesti. Ja kaikki mahdolliset apulaitteet käytettävissä ja viimesintä teknologiaa, työpuhelinta myöten. Myös työvaatteet talon puolesta (ja nekin ei ole halvimmasta päästä eli Blåkläder) ja yleensä lomatoivomuksetkin meni läpi niin kuin toivottu.

      Että on ihan turha haukkua sitä taloa!! Kuinka moni suomalainen kuljetusliike pystyy samaan??

      Ja suurin osa kuskeista on samat kuin ihan alkuajoilta, että ei siellä kovaa vaihtuvuutta ole ollut ja töitä riittää. Henkilökuntaa koulutetaan Sveitsissä asti ja lisäksi on säännölliset koulutukset kotimaassa, että ammattitaitoista porukkaa siellä ainakin ajaa. Bertschillähän on myös kaikki ISO standardit ja muut.

      Tässä vähän faktaa, jos ketään kiinnostaa... Ei mikään pieni pulju, että ottakaa mallia vaan :)
      https://www.bertschi.com/company/bertschi-group.

    • justjoooop

      Ja sitten rekkapimatsu heräs....

      • ruunari1

        Miten pimatsu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1303
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      115
      972
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      771
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe