Suomen epätieteelinen seura

on ufotutkimuksissaan tehnyt merkittävän havainnon:
Ufojen esiintymisen mahdollisuus ei voi suotuisissakaan olosuhteissa ylittää elinaikaodotteemme negatiivista logaritmia.
Todennäköisyys minimoituu vasta alueella, jossa epästabiili
korrelaatio optimoituu käänteisen emission mukaisesti.
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko tällä epätieteellisellä seuralla nettisivuja?
Ufo olet sinä, ei tässä tarvita mitään ufoja. Kun ei niitä koskaan ole ollutkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tied.siht. kirjoitti:

on ufotutkimuksissaan tehnyt merkittävän havainnon:
Ufojen esiintymisen mahdollisuus ei voi suotuisissakaan olosuhteissa ylittää elinaikaodotteemme negatiivista logaritmia.
Todennäköisyys minimoituu vasta alueella, jossa epästabiili
korrelaatio optimoituu käänteisen emission mukaisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu