jäsenet kävi kylässä.Oli sitten asiallisia kavereit.Ei voi edes verrata paikallisiin hihhuleihin.Oli pojat harjoitellut käyttäytymistä.Ota reijo mallia tuputtamisessa.
Mormooni
kirkon
9379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aivan totta, ja fiksuja ovat.
Jos haluat keskustella, mutta uskonto ei kiinnosta, niin he mielellään keskustelevat ihan niitä näitä.
OSaavat keskustella ja käyttäytyä, eivät kiihkoile eivätkä tuputa.
Ja samalla voi opetella lontoon murretta.
Helluntailaiset eivät harrasta ovelta ovelle kiertelyä eli eivät tuputa, kuten jotkin täällä ovat asian käsittäneet.
Eivät myöskään muutkaan kirkkokunnat harrasta minkäänlaista tuputtamista kotikäynneillä, koska eivät harrasta ovelta ovelle kiertelyä ollenkaan.
Ainoastaan Jehovantodistajat ja Mormoonit kiertävät talosta taloon, meilläkin ovat silloin tällöin käyneet ja asiallisesti käyttäytyneet.
Koskaan ei ole minkään muun seurakunnan edustajia käynyt ovemme takana.
kyllä helarit ovella käy. mutta ei enään . saarnaaja tykytti väärää oppiaan , että sai lähestymiskiellon. nyt on rauhallista porstunassa
tässä ketjussa sitten muuta väittänyt helluntailaisista ?
ei ole
Saarnamies Heikki Elias Kaikulakin käyttäytyi herrasmies mäisesti mutta tappoi yllättäin hedelmäveitsellä vartian.
oliko hänellä tarkoitus sovittaa synti, eli uhrata ''lammas'' Herralle. mutta enkelit ei kerenyt väliin...
Kaikki ovelta ovelle plus muut touhut on turhia.Ne joille on evankelimia julistettu ja he sen ovat ottaneet vastaan tai ei,siis elämänsä aikana. Kun Jumala kutsuu,sen kyllä jokainen tietää.Eli nyt ei ole kysymys siitä kuka on kenenkin mielestä se fiksuin keskustelia tai muutakaan..Asiat ovat suurempia.
Tällä on niin vähän sellaisia vierailijoita, jotka ovat käänettävissä elämään tuollaisessa psykoosin kaltaisessa tilassa. Ja he varmasti hakevat turvaa heikkona hetkellä tosiaankin jostain muualta, kuin rähinäpalstalta, jollaiseksi te uskovat tämäkin teette.