Yritin polttaa windowsin varmuuskopion ja kone ilmoitti, että levyasema "E:\" ei kelpaa..? Se on ainoa levyasema tässä koneessa.
Nyt ei tule mieleen mikä mättää, sanokaapa jos tiedätte. Samaa muuten ilmoittaa jos vaikka yrittää poltaa musiikkia levylle.
Olisiko biosissa jotakin vialla ja miten asemat pitäs olla ?
Nyt ei tule mieleen mikä mättää, sanokaapa jos tiedätte. Samaa muuten ilmoittaa jos vaikka yrittää poltaa musiikkia levylle.
Olisiko biosissa jotakin vialla ja miten asemat pitäs olla ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vai onko kyseisessä levyssä vikaa?
Siis yritän tehdä varmuuskopiota winkkarista, koska tähän ei ole olemassa mitään asennuslevyä. Elikkä järjestelmätyökalut, varmuuskopiointi - systeemillä.
Katoppas asema minkälainen on CD-R -RW DVD- VAI MIKÄ ja onko polttava vai mikä ,onko ajurit kunnossa,vai mitenkä .Yleensä perus asemalla cd- joka on tullu koneen mukana onnistuu varmuuskopio cd .
Oletko varma että CD/DVD-asemasi yleensäkään on polttavaa mallia?
Vanhemmissa koneissa on yleensä pelkkä lukeva asema.
LG DVD RW supermulti näkyy paneelissa lukevan ja DVD levylle aikomus polttaa. Kone on kasattu osista, jotka vaan toimii. Kayttis XP Pro, 2,4 Ghz, 1,5 Gt muistia ja levyasema lukee hyvin elokuvia ja musiikkia, eli toimii muuten. Sama asema oli ennen toisessa koneessa ja siinä toimi normaalisti.
XP ei osaa polttaa DVD-levyjä, tarvitset jonkin poltto-ohjelman
cd Burner xp on ilmainen ja toimiva poltto-ohjelma nimestään huolimata polttaa myös dvd.
Kiitos vinkistä. Enpä enää ihmettele, miksi ei ole ennenkään onnistunut.