Chromen shockwave flash laajennus

Minulla on käytössäni googlen chrome,joka on päivitetty versioon 11. käyttöjärjestelmä on windows xp
Saan lähes päivittäin "Seuraava laajennus ei vastaa: shockwave flash" viestin. olen tarkistanut ja koneessani on adoben shockwave flash ja Macromedin shockwave flash.

käytyäni tässä http://get.adobe.com/flashplayer/ osoitteessa niin
Your Google Chrome browser already includes Adobe® Flash® Player built-in. Google Chrome will automatically update when new versions of Flash Player are available.

ongelma ilmenee, kun pelaan pelejä.

Miten tämän voisi korjata? olen koittanut etsiä ja kysellä apua vähän kaikkialta.

9

12994

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • WannabeFlashguru

      Vaihda Chrome Chromiumiin niin saat ladata uusimman Flashin Adoben sivuilta ilman että tarvitsee odotella että Chrome päivittyy.

      Valitettavasti kaikki pelit eivät toimi sittenkään ja tämä on ihan vaan Chromen/Chromiumin vika eikä sille voi tavallinen pulliainen afaik mitään. Ehkä se korjaantuu tulevaisuudessa. Itse käytän Chromiumia muuten mutta joidenkin Flash-pelien kohdalla pitää sitten hypätä johonkin toiseen selaimeen.

    • Miksi jatkuvasti tulee shockwave flash ei vastaa ja sitä myöten pelien pelaaminen takkuaa koko ajan! ;((

    • käyttäjä

      tää kyllä takkuaa pelaamatta pelejäkään..aivan normi käytössä pätkii ja päivittäin :(

    • jkhg
    • ärsyyntynyt

      Mulla tulee aiakin tunneittain tuo ''shockwave flash laajennus ei vastaa *pysäytä laajennus*'' enkä pelaa pelejä vaan ihan normisti nettissä surffailen. Olen vaikka kuinka monta kertaa asentanut molemmat laajennukset uudestaan, mutta silti tulee tuo ilmoitus KOKO AJAN.

      Pitäiskö vaihtaa chrome vaikka firefoxiin vai mitä tässä nyt pitäis tehä?

      • selain1

        Vaihda ainakin niiden sivujen osalta, missä nousee tuo "laajennus ei vastaa" Firefoksiin. Siellä laajennus ja asennus onnistui välittömästi.


    • blue8

      vittu menee hermot!! sama juttu, koko ajan CRASHED CRASHED OMGGGG LMAOOOO, en tiiä, mä ainaki vaihdan firefoxiin jumalauta...moro

    • plää

      Voi helvetti oikeesti

    • allmighty

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      99
      9530
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4947
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      52
      4657
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2411
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1632
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1448
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1377
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1321
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1281
    Aihe