Trapanin kenttä

Aqua minerale

Onko kellään kokemuksia Trapanin kentästä, onko ruuhkainen, tarviiko paljon aikaa varata check-inniin?
Ollaan menossa ekaa kertaa Sisiliaan edullisesti Raiskilla kesäkuun alussa. Matkakokemuksia ei suomalaisilta paljon löydy kun reitti uusi, mutta jospa joku olis käynyt siellä Bremenin tms. kautta?
Meno on kivaan aikaan, mutta paluulento aamulla 6.40. Mietin että riittääkö jos on tuntia ennen kentällä..

5

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistaakseni

      Taitaa ko. kenttä olla toistaiseksi suljettu siviililentoliikenteeltä, sillä Nato ja kumppanit käyttää sitä Libyan operaation kenttänä.

    • Sooodele

      Trapanin kenttä ei ole suljettu, mutta muutama Ryanairin lento on ohjattu lentämään Palermoon.

    • huuhhuhuhu

      Etköhän sinä ole hereillä tarpeeksi aikaisin, kun Rafalet, Panavia Tornadot ym koneet starttaavat aamuyön tunteina kohti Libyaa...

    • mo5å'w''ogk

      jollei sul ruumaan meneviä laukkuja,ei tartte chek-in jonotella.Turvatarkastuksen kautta lähtöportille.

    • trapanissakaynyt

      Trapanin kentällä muutama päivä sitten käyneenä voin todeta, että kyseessä on pieni kenttä, eikä aikaa tarvitse älyttömästi varata. Varsinkaan tuohon aikaan aamusta siellä ei paljon porukkaa ole, ja kenttä käsittää vain yhden terminaalin ja välimatkat ovat hyvin lyhyitä. Meillä lento lähti joskus iltapäivästä, eikä tuolla silloinkaan ruuhkaa ollut, siellä ei silloin ainakaan monen yhtiön check in tiskejä tainnut edes olla.

      Eli ei se tosiaan mikään Heathrow ole eikä edes Helsinki vantaa, mutta kaipa sinne kentälle kannattaa suht ajoissa mennä, aamuyöllä kun joudutte kellonsoittoon heräämään, niin ei kait se hetki aikasemmin tai myöhemmin siinä enää tunnu.

      Vanha sananlasku: "Lentokentällä odottaminen on ilmasta, mutta koneesta myöhästyminen useimmiten helvtin kallista"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1369
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1154
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      199
      1147
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      208
      1146
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      906
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      850
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe