Tähän asti kun olen kokeillut, olen saanut aivan hirvittäviä päänsärkykohtauksia, kestäneet jopa päiviä. En kärsi muuten migreenistä tms. Todella sietämätön kipu. Tiedän että merkkejä olisi vielä kyllä kokeilemattomiakin, silti pelottaa jos kipu kuitenkin taas tulee. Sääli, koska pillerit olisivat paras ehkäisy.
En uskalla enää kokeilla e-pillereitä
Tiina
2445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kokeile muita merkkejä.. Itselle tuli aivan sairasta päänsärkyä joka kesti ja kesti Diane novasta, vaihdoin toiseen ja nyt ei ole ollut vuosien aikana mitään ongelmia.
Luulisi joku merkki löytyvän joka ei päänsärkyä aiheuta ja eihän se kipu enään pillereiden jälkeen jää..
Nykyään on tosi paljon eri ehkäisymahdollisuuksia; pillereitä, laastareita, ruiskeita ym. Ja lisäksi useita eri merkkejä. Kannattaa mennä lääkärille ja kertoa, mitkä ovat olleet ongelmat pilereitä syötäessä - kyllä varmaan sopiva ehkäisymenetelmä löytyy. Nythän on tullu se uusi reseptivapaakin menetelmä, joka ei sisällä hormoneja.