onko muualla suomessa hiipumisen merkkejä mp-kaupoilla, ainakin tiäll itäsuomessa kauppiaat itkee kun kauppa ei käy ja jotenkin jumissa koko mesta, olisiko välivuosi vai eurot loppu, taikka jälkeläinen vaunun pohjalla huutaa tuttipulloo..
ostajia
BSA..
355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Markkinat ovat kyllästyneet, kaikilla asiasta kiinnostuneilla on jo pyörä ja pieni marginaaliryhmä joka vaihtaa öljynvaihtovälein pyörää, ei pysty pitämään kysyntää yllä.
Ehkä alalla on jo niinpaljon yrittäjiä, ettei pienen maan kuluttajakunta pysty näitä elättämään. Ehkä tilanne on vakiintumassa normaaliksi, hullujen vuosien jälkeen.
2,5kk oon omaani myynyt. Puhelin on ihan hiljaa. Pari surkeaa vaihtotarjousta ei muuta.
500-1000€ tarvis tiputtaa hintaa mutta kun hirvittää nyt jo. Puoli ilman pitäs antaa mennä.
Tätä menoa pyöriä jää nurkkiin ihan varmasti.
Tämä "ongelma" koskee muitakin turhakkeita, ehkä epävakaat olot ja eräänlainen varovaisuus sekä tulevaisuuden uskonpuute iskee tälläisiin köyhän ylellisyystuotteisiin ensiksi. Niillä joilla aina menee hyvin, ei ehkä kiinnostus tälläisiin tuotteisiin riitä.