Hei,
kellään kokemusta kyseisestä hotellista. Mielellään kuulisin plussat ja miinukset. Kaikki vinkit myös 4-vuotiaan lapsen kanssa matkustaessa otetaan ilolla vastaan esim missä kannattaa käydä?
Bangkok Marriot resort & spa
7
302
Vastaukset
- ei saa nukuttua
iso miinus raahata 4 vuotias 10 tunnin lennolle huutamaan ja häiritsemään muita matkustajia lennolle
- kaukomaakaipuu
Miksi aina luullaan, että lapset itkevät ja huutavat koneessa. Meidän lapsi on jo 15 vuotta ja monen monta lentomatkaa on takana. Milloinkaan ei ole ongelmia ollut. Jos lennolla yksi lapsi huutaa niin ei sen takia kannata asiaa yleistää. Melkeinpä joka lennolle osuu edes yksi aikuinen, joka käyttäytyy niin, että joku hänen käytöksestään häiriintyy.
Toivottavasti itse et kulje käytävillä ja tönäise vahingossa jotakuta tai puhu vähän kovempaan ääneen, että häiritset ympärilläsi olevia ihmisiä tai käytä sellaista hajuvettä/ partavettä, että viereinen saa migreenin tai haise niin pahalle, että siitä syystä vieressä olevat voivat huonosti.
Ensi kerralla kun lennät jonnekkin niin huolehdithan siitä, että olet täysin hajuton ja näkymätön ettet vain herätä kenessäkään mitään negatiivisia tunteita.
Tsemppiä kevääseen!- vissiero
Ei luulla vaan tiedetään kokemuksesta.
- Bangkok my love
Plussat: korkeatasoinen hotelli, joka suurkaupungissa tarjoaa resort-tyyppistä tunnelmaa puutarhoineen ja allasalueineen. Joen rannalla tuntee olevansa pois suurkaupungin hälinöistä.
Miinukset: sijaitsee syrjässä ydinkeskustasta, jonne helpoin kulkuväline on hotellin venekuljetus sky train -asemalle. Kuljetus sinänsä OK, mutta vaatii aina vähän aikataulujen sumplimista. Taksilla matka tuntuu pitkältä ja Bangkokin ruuhkat voi olla kovia.
Mielestäni oivallinen valinta pikkulapsen kanssa.- Matkaa odottava
Kiitos paljon vastauksesta. Ovatko huoneet hyväkuntoisia/ tilavia? Meillä on varattuna deluxe river view. Kovasti olen katsonut eri sivuilta tietoa ja youtubesta videoitakin mutta itse huoneista ei kauheasti kuvia ole.
- Peetu12
Moro,
huoneet ovat tilavia,mutta ajan patinoimia.
Palvelu on loistava.Aamiainen erinomainen. - apmatkaaodottava1
Nyt olemme majoittuneet tuossa hotellissa ja täytyy sanoa, että kokemus oli todella positiivinen. Vaikka hotelli olikin syrjässä niin jokilaivakuljetus meni suoraan Skytrain asemalle joten liikkuminen oli meistä varsin helppoa.
Hotelli vaihtoi nimeä 1.11.11 ja yhtä osaa remontoitii mutta puitteet avoimessa osassa olivat kyllä mitä mainioimmat.
Aamula pala oli runsas ja oli ihanaa nauttia siitä jokimaisemissa. Allasalue oli minusta ihana ja ihan riittävän kokoinen.
Henkilökunta ei olisi voinut olla ystävällisempi meitä kohtaan. Tämä hotelli tarjosi ihanan aloituksen meidän lomalle.
Sille joka kertoi miinuksena olevan sen, että veimme 4-vuotiaan lapsen mukanamme niin voin sanoa, että tästä meidän murusta ei varmasti ollut haittaa muille matkustajille. Lennosta 8h meni nukkuen.
Voin suositella tätä hotellia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 793162
- 622887
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322425- 802246
- 672107
- 952016
- 121616
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan191583Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?361416