Inflaatio syö EKP:n pelivaraa

28.05.2004 13:10 (muokattu 28.05.2004 13:15) - Euroalueen inflaatio jyllää huippulukemissa. Euroalueen kulutuskysyntä kaipaisi vetoapua, mutta EKP:n pelivara käy vähiin.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun eta-alueen talous yskii verrattuna jenkkeihin ja aasiaan tarttis tehdä jotain, vaikkapa laskea korkoja. mutta kun on tuo kiihtyvä inflaatio, niin ei oikein voi. päinvastoin koronnostopaineitahan se luo. on toi kenkku tilanne. ja jotkut kun täällä ovat vakaumuksen syvällä rintaäänellä kertoneet, että nyt kun ollaan vahvassa yhteisvaluutassa mukana, ei korkea lamainflaatio voi uhata meitä missään muodossa. siis nämä pellet, jotka luulevat, että tulevaisuuden voi ennustaa parin edellisen vuoden ja viivottimen avulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YES kirjoitti:

28.05.2004 13:10 (muokattu 28.05.2004 13:15) - Euroalueen inflaatio jyllää huippulukemissa. Euroalueen kulutuskysyntä kaipaisi vetoapua, mutta EKP:n pelivara käy vähiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu