BINin polttaminen

Miten pystyn polttamaan *.bin -tiedostot CD:lle?
Mulla on nero kutonen ja se sanoo et: "unexpected file format"... Tosta päätellen nerolla ei ainakaan pysty polttamaan binejä. Joten.. Millä ohjelmalla noi iänikuisen binit voi purkaa / polttaa CD:lle niin, että ei tarttis käyttää tota Daemon toolsia?
3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarvit sen polttamiseen nerolla *.cue tiedoston, löytyy yleensä samasta konteesta kin ko. bin tiedosto. Kun nerolla viittaat cue:en ja bin on samassa kansiossa niin johan pelaa

Äänestä

Ultra ISO ohjelma pystyy käsittelemään lähes kaikkia iso/image tiedostoja.sillä pystyt esim.muuttamaan sen bin tiedoston neron imageksi.ilman sitä cue tiedostoa.siinä myös tuki nerolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Spolle kirjoitti:

Miten pystyn polttamaan *.bin -tiedostot CD:lle?
Mulla on nero kutonen ja se sanoo et: "unexpected file format"... Tosta päätellen nerolla ei ainakaan pysty polttamaan binejä. Joten.. Millä ohjelmalla noi iänikuisen binit voi purkaa / polttaa CD:lle niin, että ei tarttis käyttää tota Daemon toolsia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu