Kalamarkkinat ???

Onkos ne kalamarkkina kohtapuolin tässäkuussa ?
Sais ostettua lisää savustettua kilohailia öljyssä säilykettä.
Komerossa on vielä pari purkkia jäljellä ja täydennystä tarvis.
4126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mullon vielä vesijohtovedes säilöttyä mirriä joku purkki, montakos otat ?

Äänestä

Ei kuule tuu kauppoja, en oikeen välitä tuosta kissanlihasta, eikä vesijohtoveteen säilöttynä, taitaa olla menny pilalle.
Et kai oo meidän mirriä vaan ahtaaseen säilykepurkkiin säilöny ?
Ihmettelinkin, että mihin on mirri kadonnut, kun viime syksynä lähti elokuun kuutamolla ulos, eikä ole kotiin vieläkään palanut.
Pelkäsin, että on kuu-ukko kaapannut mirrin.

Äänestä
  • No ois tossa vielä pari purkkia hautatervassa säilöttyjä pässin kiveksiä,
    että kelpaisko ne ?

    Äänestä

Seuraavat Kokkolan kalamarkkinat 21-22.5.2011

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kala säilyke.... kirjoitti:

Onkos ne kalamarkkina kohtapuolin tässäkuussa ?
Sais ostettua lisää savustettua kilohailia öljyssä säilykettä.
Komerossa on vielä pari purkkia jäljellä ja täydennystä tarvis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu