haulikko 130e

Hei, ostan minkä tähänsa merrkkisen tai mallisen haulikon joka on toimintakuntoinen ja enintää 130e maksava. yhteydenotot [email protected]
11542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oisko sulla tohon ostolupaa?

Äänestä

Baikal IJ-18 - 20/76 maksaa 100€ uutena.

Äänestä

Ei lupaa... mökille vaan tussareiks.viestiö jos ootta valmis silti kauoppoihin,, myös pistooli alle 250e käy yhteydenotot [email protected]

Äänestä
  • Mulla ois .50 Dessu, hintaa 1500€. Lupia en kysele. Mukaan n.40 kutia.

    Äänestä

  • Baikal ilmapistooli löytyy, 249e lähtis.
    Soittele.

    Äänestä

no eikö kellää oo mitää vanhaa tussaria kaupan et saa räkättirastaat rtuotuun.. maili sama kuin ylhäällä.

Äänestä
  • Ehkäpä kukaan ei ole niin tyhmä että lähtisi 130 euron takia tekemään ampuma-ase rikosta, laittoman aseen myyntiä; josta mahdollisena tuomiona olisi pallo jalkaan, tai ainakin muutama kuukausi ehdollista kaikkien luvilla olevien ampuma-aseiden menetys valtiolle kaikkien tulevien aselupahakemusten automaattinen hylkäyspäätös poliisilaitoksella.
    Sinulle itsellesi napsahtaisi sitten tuomio ampuma-aseen luvattomasta hankinnasta ja hallussapidosta, josta samat yllämainitut tuomiot. Sitten jos vielä hankkisit aseeseen patruunoita (luvatonta kautta tietenkin, koska hallussapitolupaa ei olisi) tulisi siitä vielä hieman ylimääräistä kakkua.

    Äänestä

TUSSARI on itse tehty (yleensä ampujalle vaarallisempi kuin kohteelle) ampuma-aseeksi tarkoitettu tekele...

Aihioksi kelpaa hyvin vesijohtoputken pätkä joka on suljettu / saa suljettua toisesta päästä (se pää suljettu kumpi on ampujaa kohti).

Toistaiseksi muuten on räkätirastaskin vielä rauhoitettu kesän aikana...

Äänestä

ritsat saat toistaiseksi ostaa ilman lupia..ja joulet rittää räkättirastaallekkin...
mutta taitaa seki olla laitonta..räkättirastaitten mielestä ainakin..

Äänestä

juu mutta paha puoli on,kun ampumisen jäkeen saattaa vesijohtoputken pätkä joka on suljettu olla auki molemmista päistä... ja sitten tarvitaan tuota pii-paa autoa..

tai sitten sitä pitkää ja mustaa autoa joka ei huuda pii-paa..vaan kulkee arvokkaasti hiljaa,kun kiirutta ei ole..

Äänestä
  • Mutta TUSSARIA toi tyyppi kaipasikin. Siinähän saa kätevästi jännitystä elämään kun arvailee mikä toteutuu :
    1. osuu rastaaseen
    2. ei osu rastaaseen
    3. kestääkö ampumalaite
    4. hajoaako ampumalaite
    5. jos hajoaa, niin käykö pahasti
    6. kuuleeko naapurit
    7. hälyttääkö naapuri poliisit
    8. pystyykö keksimään poliisille uskottavan selityksen äänestä / mustuneesta naamasta yms.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaja22 kirjoitti:

Hei, ostan minkä tähänsa merrkkisen tai mallisen haulikon joka on toimintakuntoinen ja enintää 130e maksava. yhteydenotot [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu