Onko hyviä ohjeita kuinka seuraan keskustelua jossa on osallisena enemmän kuin 2-3 kommentoijaa? En ole etsinnöistä huolimatta löytänyt käyttöohjeita tai neuvoja jos niitä ylipäätään on esillä missään.
Ei muuten, mutta vähän hassua kun kommentit on allekkain ja näyttäisi että ne kaikki on osoitettu avauksen tehneelle.
Viestipuu
11
166
Vastaukset
- dodiiid
Kysytkö ohjeita ylläpidolta?? Saat odotella ensi syksyyn ennen kuin vastaavat. Mutta jos kolmikko Risto, Mari ja Pia sattuisivat vastauksen antamaan tähän ketjuun, niin jatkaisin kysymystä ja pyytäisin heitä vastaamaan myös minulle.
Näin näkisimme konkreettisesti ylläpidon kanssa yhdessä kuinka epäselväksi normaali keskustelu foorumilla on tehty.
Kysymys on koska saamme viestipuun takaisin? - ohoss
Luuletko et ylläpitoa kiinnostaa mitä käyttäjät haluavat?
- Kyrpiintynyt.
Mitä välii! Jos sivun lataaminen kestää viidestä viiteentoista minuuttia ja aina välillä lataus tapahtuu omituisesti riveittäin, niin eipä millään viestipuulla ole paljoa merkitystä.
- Vanha oli parempi
Tulenkin tähän ketjuun mukaan. Haluaisin vanhan viestipuun takaisin koska nykyinen vain sotkee keskustelua ja saa aikaiseksi pahoja väärinkäsityksiä.
Nykyään joutuu usein kirjoittamaan nimen kenelle viestinsä tarkoittaa että ei aiheuttaisi suurta haloota.
VANHA VIESTIPUU TAKAISIN, JOS KERRAN LUETTE NÄITÄ!!!!!!!!! - Jo riittää
Ylläpito hoi!
Viestipuu takaisin ja heti, ei näitä ketjuja muuten viitti lukea. Eikö siellä ylläpidossa ole yhtään perehdytty selvään ongelmaan? - Viestipuu
Missä se viestipuu viipyy?
- Vaikkaaja.
Ette kai oleta, että ylläpito lukee näitä juttuja.
No, ensi syksynä on seuraava uudistus ja silloin taas kaikki on sekaisin. - mutta..
Vaikkaaja. kirjoitti:
Ette kai oleta, että ylläpito lukee näitä juttuja.
No, ensi syksynä on seuraava uudistus ja silloin taas kaikki on sekaisin.Ylläpidon vastaamattomuudesta on tehty avaus yleisissä kehitysideoissa. Elikkä tuossa toisessa osiossa, joissa näistä S24:n toimimattomista systeemeistä pitäisi yleisellä tasolla keskustella. Mutta kuten hyvin veikkasit, ei näitä tekstejä taida lukea kuin käyttäjät jotka ovat törmänneet ongelmiin.
Se mitä ylläpito tekee kaiket päivät on varmasti suuri mysteeri. Itse vaikkaisin heidän aloittavan päivän vetämällä pitkää tikkua kuka keittää aamusumpit. Sumppien ja pullan jälkeen Mari, Risto ja Mia marssivat käskynjaolle esimiestensä luokse ja tekevät selvityksen kuinka hyvin palvelut toimivat. Kuin yhdestä suusta he tokaisevat että kaikki OK.
- vapunen myös?
Jotkut moderaattorit, kuten /vapunen/, kirjoittavat vastauksensa koko viestiketjun loppuun vaikka vastaisivat johonkin tiettyyn viestiin. Siten /vapunen/ sekoittaa palstaa entisestään kun ei tiedä, vastaako se lyhyillään kommenteillaan, kuten esim. "On se.", aloittajalle vai jollekin välissä olevaan viestiin. /vapunen/ ei osaa edes lainata vastaamastaan viestistä tekstiä, jotta tietäisi, mihin hän kommentoi.
> Ylläpito vastasi kun puhuin viestipuusta liikaa:
Hetkinen, ehkä luotsin /vapunen/ pitääkin tehdä niin, koska hänkään ei uskalla uhmata viestipuutonta hierarkiaa... Eli vastaukset pitää hänen laittaa aina loppuun... - 456565465
"salaisessa tukimuksessa" 43% kannatti nykyistä näkymään, ja 19% viestipuuta... hmm.. Koska kumpikaan ei ole ylivoimainen voisi YP ottaa molemmat käyttöön... olihan ne vuoden päivät kummatkin käytössä samaan aikaan
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1066872- 954401
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista483756Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483492- 513458
- 1863399
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242929- 672624
- 452461
- 131834