Mitäs kokemuksia teillä on Hämeenkadulla toimivan liikkeen asiakaspalvelusta, onko konkkaan menossa, vai ovatko huhut potaskaa?
Eräliike
kummastelija
14565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No joo, kummallista asiakaspalvelua, miten ihmeessä niin voi pärjätä?
Omistaja suuttuu asiakkaille, jos ei osta tarpeeksi.
se o sellane lafka että huh huh ...muksujen kaa kävin siellä ihailemassa eräaiheisia asioita ja esittelin kylän muitakin liikkeitä. Muualla suhtauduttiin asioihini positiivisesti mutta tuo paikka oli paskin ikinä :(
Ihailua vartenhan on metsästysmuseo.
Muksujen kaa kävit ihailemassa eräaiheisia asioita..Kuinka söpöä.Mitä muita liikkeitä esittelit, ja missä suhtauduttiin positiivisimmin asioihisi?
no sehän on ihan ääliö
viimeinen kerta kun asioin liikkeessä.Erä-aiheista tuotetta kysyessäni ärähti vain "Osta netistä"...
Sieltä saa äijämäistä palvelua. Sitä ei kaupunkilaistytöt ja pojat ymmärrä, nyt ollaan stna äijäjutuissa! Joka päivä haetaan mettästä se perkeleen hirvi tai mikä lie nyt sattuu vastaan tulemaan, jotta saatais ruokaa pöytään. Vedetään se elukka puukolla ihan paskaksi ja pilkotaan sopan joukkoon.
Pitäisköhän piipahtaa..
Sieltä saa minkkiloukkoja. Mä aion hakea sieltä yhen, ku lähen saareen. Pääsee linnut pesimään.
Ei taida oikein sujua kaupateko ilman asiakkaiden luottamusta!
Kyl sieltä aina on saanut ihan hyvää palvelua. Aika paljon on itsestäkin kiinni, että mitä saa. Mulla ei ole mitään valittamista ollut oikeastaan koskaa. Ei hinnoista eikä palvelusta.
Mutta ei se ole sellainen paikka mihin mennään vaan katseleen ja kyseleen tyhmiä.
Asioista voi kysellä lähistöllä olevassa kirjastossa. Neuvovat oikein mielellään. Tykkäävät lapsista.
Riihimäellä on Suomen metsästysmuseokin. Jollei ole varaa(?) maksaa pääsymaksua niin kannattaa odottaa milloin olisi seuraava ilmaispäivä.
paikallinen huijari. tunnettu tavoistaan jo vuosien ajan, ja mikäli sattuu nyt sieltä jotain ostamaan, takuita tms reklamaatioihin liittyiviä "hyvityksiä" tai muuta palvelua turha odottaa. siitähän kauppias ei saa rahaa ja sitä ei myös silloin tehdä. en suosittele noin niinkuin asiakaan näkökulmasta, että jos siitä ei voi päätellä mitään niin käy ostoksilla vaan sitten.