windows

mikä vikana kun tietokone sammuu aina valillä itsestään? ilman mitään varoitusta? ja se on 98SE
8367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No oisit ny kertonnu pikkasen enemmän.
Onkos esim. virustarkistus tehty?

Äänestä
  • onkohan siihen ladattu koskaan päivityksiä Microsoftin sivuilta? Windows Update Käynnistä valikossa vie sinne suoraan.

    Äänestä

  • nortonilla, ad-awarella, ja spywareblaster löytyy. päivitysiä ei ole haettu windowssiin saako niitä 98se:n

    Äänestä

  • alkuperäinen kirjoitti:

    nortonilla, ad-awarella, ja spywareblaster löytyy. päivitysiä ei ole haettu windowssiin saako niitä 98se:n

    J a ilman muuta otettava!

    Äänestä

  • alkuperäinen kirjoitti:

    nortonilla, ad-awarella, ja spywareblaster löytyy. päivitysiä ei ole haettu windowssiin saako niitä 98se:n

    käy katsomassa sieltä updatesta, ni näät. Hae vain tärkeät päivitykset, jätä muut rauhaan, sillä sieltä voi tulla tietosuojaasi haittaavaa tavaraa.

    Äänestä

Onko ilmiö ihan jokapäiväinen?
Käytätkö jotain tiettyä ohjelmaa kun ongelma ilmenee?
Onko oheislaitteiden kanssa ongelmia?

Äänestä

Eli nämä virukset (esim Blaster worm ja Sasser worm) jotka sammuttelevat konetta tiuhaan, niin niillä ei pitäisi olla mitään vaikutusta Windows 98 käyttöjärjestelmään. Sensijaan ne aiheuttavat ongelmia Windows XP ja 2000 käyttöjärjestelmiin.

Äänestä
  • juu se sammuu ihan eri tilanteissa ei mitään váikutusta mitä ohjelmia käytössä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


98SE kirjoitti:

mikä vikana kun tietokone sammuu aina valillä itsestään? ilman mitään varoitusta? ja se on 98SE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu