Tuo paikka on rannikolla aivan bangkokin tuntumassa. Lieneekö luettavan esikaupunkialueeksikin?
Kysymys taasen kuulu ; millaiset kulkuyhteydet Bangkokista on Samut Prakaniin.
Taksin kyllä ymmärrän itsekin,mutta osaako joku kertoa julkisista liikenneyhtyksistä.
Mielenkiinto ko paikkaan johtuu siitä,että löysin vuokrauslinkin kautta
uudehkon pienen yksiön tulta alueelta vuokrahintaan 4000 thb / kk
Siis todellakin neljä tuhatta bahtia. Sama firma välittää Bangkokista yksiötä alk. 16 000 baht .
Samut Prakan
4
566
Vastaukset
- Bkkasuja
Nyt tulee vastaus myöhässä, mutta kai tätä tietoa voi joku muukin tarvita. Eli Samut prakan on lähinnä työläisten asuttama esikaupunkialue. Ei mitään kummoista meininkiä ja Bkk:n keskustaan ottaa ainakin 30-50 min. En suosittele, koska ei siellä mitään kummoista näkemistä tai tekemistä ole.
Itse olin vuokralla pikku yksiössä Sukhumvit soi 22:lla ja se maksoi 7000b kuussa. Olivat valmiit tekemään 1kk soppareitakin. Bkk keskustan tuntumasta (siis huomattavasti paremmalta paikalta kuin Samut prakan) löytyy paljonkin n. 5000b hintaluokassa olevia pikku yksiöitä parvekkeella. 4000b hinnan takia ei Samut prakaniin asti kannata lähteä.
Useimmat netissä olevat välitysfirmat vaan pistävät hintoihin selvästi extraa länkkäreiden takia.- bkkasuja
Niin ja tässä vielä ihan hyvä linkki josta voi etsiä kämppiä. 10 000b hintaan löytyy jo hyvältä paikalta kämppä jossa condossa uima-altaat, kuntosalit ja pelit. Noin 5000b kämppääkin tarjolla.
http://bangkok.craigslist.co.th/apa/
- bkk_jussi
Mulla asuu anoppi tuolla, joskus mietin muuttoa anoppilaan. Tulisi vielä halvemmaksi kuin nyt.
No aikansa kutakin.- ylermi_veikko
Paljonko mene bahteja kuukaudessa ?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899