LUKEKAA TÄÄ!!!

HELP ME!!

Moi, oon 13-v tyttö Etelä-Suomesta!Etsin tiibetinspanielin pentua, ja narttu olis kiikarissa..Haluaisin, et laittaisitte jonkun kennelin nimen, missä jalostetaan tipsuja millä on paksu turkki ja ei oo geenin kantaja.Nimikin olis kiva, jos keksisitte, ihan mikä vaan, mut ei niitä perusnimiä, ne on tylsiä, mut nimen pitäs olla helppo, et koiraa on helpompi kouluttaa ja kutsua sillä nimellä, esim: jos koiran nimi on: Nita-Rose-Nala-Minttu-Fifi-Pulla ni eihän tollanimellä voi sanoa:
Nita-Rose-Nala-Minttu-Fifi-Pulla istu!Se koira ei ymmärtäis sitä, ja siks toivotaankin, et nimi on mahd, lyhyt ja söpö ja ehdottomasti TYTTÖKOIRAN nimi :D

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täytyy itse etsiä

      Hups.
      Kyllä rekisteröidyn koiran nimi on yleisesti ottaen aika pitkä ja vaikea lausua koulutuksesssa, siksi koiralle just annetaan sellainen lyhyt nimi mitä sitten käytetään jokapäiväisessä elämässä. Vähä niinkuin ihmisillä ESIM: Anna-Liisa olis Ansku ja Markku esim. Make.
      Ja sen oman kutsumanimen saa ihan itse keksiä mikä parhaiten sopii just sille omalle koiralle, mutta se pitää sitten pysyä samana että koira tuntee sen nimekseen.


      Kyllä sinun täytyy äitisi kanssa googlettamalla etsiä niitä kasvattajia ja soitella niitä sitten läpi ja kysellä onko pentuja tulossa yms.

    • etsii itse

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2543
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1808
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1633
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1261
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      988
    7. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      94
      975
    8. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      965
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      884
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      66
      882
    Aihe